Bir Dermatolog Olarak Cildime Nasıl Bakıyorum?

* Her gün cildimin durumuna göre bakım uygularım. Kuruluk varsa kuru ciltler için olan temizleme ürünüm ile cildimi temizler, ardından gül suyu sürerim.
* Cildim yağlıysa önce jel ile yıkarım, sonra kendi hazırladığım özel bir karışımı, arkasından da hafif bir nemlendirici sürerim.
* Eğer sivilcelerim varsa anti bakteriyel bir krem, ardından yine kendi hazırladığım çinko içerikli bir maskeyi sürer, yatarım.
* Anti-aging amaçlı her zaman kullandığım Coenzim Q Ten içerikli bir ürün, C vitamini içerikli serumum, dönem dönem kullandığım Hyaluronik Asit içerikli serumum vardır.
* Vazgeçilmezim olan güneş koruyucumu hergün mutlaka sürerim. Göz çevrem için ayrı bir göz kremi kullanmak yerine anti-oksidan kremimi sabahları sürerim.
* Kaz ayaklarıma ve kaş ortama botox yaparım.
* Dönem dönem kilo vermelerimle ilişkili olarak cildimde oluşan çöküntülere Hyaluronik Asit içerikli dolgular uyguluyorum.
* Cildimin genel çatısının bağışıklık sistemini artırmak için her kış mutlaka yüzüme IPL (güçlendirilmiş soft lazer) yaparım. IPL ile cildimi hücresel anlamda uyararak, hücre üretimini ve onarımını tetiklerim.
* Dönem dönem vitamin enjeksiyonları yaparım. Oksijen bakımı ile mikrodermabrazyon (mekanik peeling) uygulamayı çok severim.

0