Cildi Genç Tutmanın 8 Altın Kuralı

yaslanma_karsiti_cilt_bakimi_orta_yasCildimiz temelde hücresel döngünün hızı ile doğru orantılı olarak yaşlanır. Gerçek şu ki doğduğumuz zaman cildimiz yaşlanmaya başlar. Bir yaşında bile bir yıllık güneş görmüşlük, çevresel hasarlara maruziyet, beslenme ve uyku düzenine uyumluluk söz konusudur. Cildimiz elbette kendini yeniler, bu yenilenme hızı 25-30 yaşlarından itibaren azalmaya başlar ve yaşlılık belirtileri görülür.

Cildimizin yaşlanma belirtilerini geciktirmek için uymamız gereken 8 altın kuralımız vardır:

1. Cildinizi mutlaka düzenli olarak temizleyin, makyajla uyumayın.
2. Cildinizi düzenli olarak uyarın, her gün günde 3 defa parmak darbeleri (mikrodolaşım için), gerektiği ölçüde haftalık peeling ile ölü deriden arındırın.
3. Her gün güneş koruyucu ürün kullanımına dikkat! (nemlendirici özellikli, makyaj altına sürülebilen)
4. Makyaj ürünlerinin doğal, mineral bazlı olmasına özen gösterin.
5. Fondöten ve pudra kulanımını en aza indirgeyin(gözenekler nefes alsın).
6. Bronzlaşmak eşittir yaşlanmak, bu nedenle koruyucusuz güneşlenmeyin, mümkünse solaryum yerine otobronzan sistemleri tercih edin.
7. Belli zamanlarda (regl dönemleri, ateşli hastalıklar, spor yapma ile ilişkili, zayıflama programaları sırasında) cilt hastalıkları ve kozmetik dermatoloji uzman görüşü alın.
8. Detoks ve şok zayıflama programlarını yaparken cildin de şok olabileceğini yani sarkma ve bağ dokusunda bozulma olabileceğini unutmayın.

0