Altın Mikro İğneli Radyofrekans (Scarlet S) ile Ameliyatsız Yüz Germe

Enjeksiyon yapmadan, ameliyatsız yüz germe etkisi için mikro altın iğne tekniği ile cildin kollajen ve elastik lif üretimini arttıran bir yöntem…

Gittikçe hızlanan şehir hayatında nasıl ki tek tuşla alışveriş, yemek siparişi, iletişim söz konusuysa, artık ameliyat masasına yatmadan tek dokunuşla yüz germe, cilt yenileme de mümkün. Teknolojinin estetik dermatoloji alanında hızla ilerlemesiyle çığır açan buluşlara rastlayabiliyoruz.

Öyle bir cihaz hayal edin ki; cilt gençleştirme, cilt yenileme, ciltteki elastikiyet kaybını giderme (cilt sıkılaştırma, yüz sarkması tedavisi), boyun toparlama, leke tedavisi, ince kırışıklıkları giderme, akne tedavisi,  yara izi iyileştirme ve daha aklınıza gelebilecek pek çok cilt sorununu gidermede sadece yarım saatte etkili sonuçlar versin. Üstelik işlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilin…

Scarlet S, derinin tüm katmanlarına –epidermise ve dermise- altın mikro iğnelerle tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcıdır.
0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt altına inebilen bu sistem, geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilmekte ve böylece ciltteki çeşitli problemler ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir şekilde çözülebilmektedir. İşlemden sonra ciltte mikro kanallar açıldığından cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan vs. içeren serumlar verilmesi veya PRP uygulanması uygulamanın etkinliğini arttırmaktadır.

Ameliyatla yüz germeye ve çeşitli cerrahi işlemlere göre çok daha ekonomik olup, kısa iyileşme süresi ve acısız bir uygulama oluşu da tercih edilebilirliğini sağlamaktadır.

Danışanın ihtiyacına göre 20-40 dakika süren uygulamanın sonrasında kanama, morarma olmaz, iğne izi kalmaz. Aylık periyodlarla 3 seans yeterlidir. Bazı durumlarda 5 seanslık bir kür gerekebilir. Ertesi yıl 1-2 seans uygulama sonuçların kalıcı olmasını sağlar.

Scarlet S fraksiyonel radyofrekans teknolojisi sosyal hayata hemen dönebilmeyi sağlarken, geniş tedavi alanı nedeniyle her yaş grubuna güvenle uygulanabilir.

_MG_1131

Kullanım Alanları

 • Ameliyatsız yüz gençleştirme, cilt yenileme
 • Yüz sarkması ve boyun sarkması tedavisi
 • Yüz ovalinin belirginleştirilmesi
 • Cilt sıkılaştırma
 • Akne skar tedavisi (akne izleri tedavisi)
 • Gözenek sıkılaştırma ve cilt yağlanmasının dengelenmesi
 • İnce kırışıklıkların tedavisi (akordiyon çizgileri)
 • Cilt çatlakları (stria) tedavisi
 • Yara izleri tedavisi
 • Leke (pigment) tedavisi
 • Vücutta bölgesel cilt sarkması tedavisi (vücut sıkılaştırma)
 • Kılcal damar (yüz telenjiektazileri) tedavisi
 • Koltuk altı terlemesi (Hiperhidroz) tedavisi
 • Kol sarkmalarının giderilmesi

HEMEN RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

ÇEKİCİ BAKIŞLARIN SIRRI

SCARLET S İLE AMELİYATSIZ YÜZ GERME

HYALURONIK ASİT DOLGULARI İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

RADYOFREKANS İLE SELÜLİT TEDAVİSİ


Yorumlar

 1. S.Akın  Nisan 28, 2016

  Merhaba Betül hanım,

  3 yıl kadar önce menopoza girdim. Yüzümdeki ve boynumdaki sarkmalardan şikayetçiyim. Tansiyon hastası olduğum için ameliyat olmam sakıncalı. Bu radyofrekans yöntemini denemek istiyorum ama bazı çekincelerim var. Ne kadar sürede etkisini görürüm? Tek başına yeterli olur mu? Ameliyatla yüz germenin yerini tutar mı?

  Çok teşekkürler

  cevap
  • Dr. Betül Şengör  Nisan 29, 2016

   Sevgili S.Akın,

   Yüz sarkması ve cilt yaşlanması özellikle menopoza girdikten 2-3 yıl sonra daha fazla belirginleşir. Cilt yenileme yöntemleri arasında, ameliyatsız yüz germe etkisi gösteren Scarlet S gibi radyofrekans uygulamaları var. Bu sayede uyuyan hücreler uyarılır, kollajen ve elastik lifleri üretmeleri için güdümlenirler. Ayrıca altın iğneleri sayesinde cildin üretken bağ dokusunda küçük travmalar oluşur. Bunlar iyileşirken de cilt yenilenir. Scarlet S ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında en etkili olanlarındandır ve sonuçları memnuniyet vericidir.

   cevap
 2. Merve  Nisan 29, 2016

  Scarlet S te ilk seansımı yaptırdım.Şimdiden cildimdeki gerilmeyi hissediyorum.Diğer seansları sabırsızlıkla bekliyorum.Betül hanım a iki yıla yakın zamandır gidiyorum.O’nun tavsiye ettiği herşeyi gözüm kapalı yaptırabilirim.Çünkü kendisi son derece gerçekçi ve işini titizlikle yapan bir doktor.İyiki varsınız Betül hanım sizi SEVİYORUM :))

  cevap
 3. E.D.  Mayıs 3, 2016

  Doktor hanım iyi günler
  Yanak sarkması problemimi gidermek için yüz sıkılaştırma yöntemi ararken Scarlet S hakkında yazınızı okudum. Yüzümü ameliyatla gerdirmekten korkuyorum. Bu altın iğne tedavisi de cilt gençleştirme yapıyor mu gerçekten?

  cevap
  • Dr. Betül Şengör  Mayıs 3, 2016

   Yüz gençleştirme işlemleri arasında, hem fraksiyonel radyofrekans hem de altın mikro iğne teknolojisini aynı anda sunan Scarlet S oldukça ileri bir uygulamadır. Radyofrekans ile cilt gençleştirme işlemleri pek çok merkezde zaten yıllardır yapılıyor. Cildin her iki katmanına yani dermise ve epidermise aynı anda ulaşabilmesi ile cildi sıkılaştırması yanında, oluşturduğu rejenerasyon/iyileşme etkisi nedeniyle cildin yenilenmesi de söz konusu. Üstelik altın iğne uygulaması sırasında, örneğin prp tedavisi gibi dermatolojik uygulamaları da eşzamanlı yapma olanağımız var. Bununla birlikte etkisi ve sonuçları daha farklı oluyor.

   cevap
 4. saliha  Ağustos 10, 2016

  merhaba yüzümde hafif yag bezeleri sivilce ve sivilce izleri var 31 yaşındayım,geçen kış dermoroller ve dermapen 6 seans yaptırdım .yüzümde gerginlik ve temizlikten başka hiiç bir şeye cevap vermedi.
  hala izlerim duruyor.ve sivilceler de çıkıyor ara ara ve çıkan her sivilce iz bırakarak yok oluyor..

  scarlet s fiyatları ne şekilde yardımcı olablirmisiniz bu sistemde kesin sonuç alırmıyız ve ne kadar ücret çıkar ?
  teşekkür ederim.

  cevap
  • Betül Şengör  Ağustos 16, 2016

   Saliha hanım geçmiş olsun. Akne ve akne skarlarında Scarlet S dermaroller ve dermapene göre çok daha etkili. Dermaroller ile ciltte yüzeyel olarak peeling etkisi elde edilir. Dermapen ile biraz daha derin peeling etkisi dolayısı ile skar tedavisi yapılabilir. Scarlet S ile cildin istenilen seviyesine kadar etki etmek mümkündür. Akne skarlarının ortası çukur kenarları kabarıktır. Kabarık olan kenarların seviyesini azaltmak cildi sıkılaştırmak ve cilt germe etkileri sayesinde akne izleri oldukça iyileşmiş görünecektir. Scarlet S in altın iğneli radyofrekans başlığını cildin özelliğine ve ihtiyacına göre ayarlayıp konforlu çalışmak mümkündür. Tüm yüz ve boyun bölgesinin üst kısmı homojen bir şekilde Scarlet S başlığı ile taranır. Hemen arkasından prp (trombositten zengin plazma) uygulaması ile tedavi sona erer. Tüm bu işlemler toplam 45 dakika sürer. Prp tedavisi günümüzde yara iyileşmesi ve cilt sıkılaştırma tedavilerinde ilk sıralarda yer alan bir uygulamadır. Bu iki tedaviyi birleştirerek cildin daha pürüzsüz gergin olmasını sağlamak mümkündür. Sizin aktif olarak devam eden yeni çıkan sivilce probleminizi öncelikle ele alıp sebebine yönelik araştırma ve tedavi planına ihtiyacınız var. Elbette bu tedaviye uygun olup olmadığınızı sizi muayene ederek karar verebilirim. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz. Sevgilerimle

   cevap
 5. metin  Eylül 2, 2016

  Betül hanım merhaba;
  Scarlet S tanıtımınızı okudum , 49 yaşındayım ve artık bazı küçük müdahalelere ihtiyaç duyduğumu düşünüyorum ,ancak yüz mimiklerini etkileyen bir takım anti ageing uygulamalara karşı çekincelerim var , bu sistemin yüz mimiklerini etkilemeden cilde zindelik verdiğini anlıyorum acaba benim gibi erkek hastalarınız içinde uygunmudur

  cevap
  • Betül Şengör  Eylül 6, 2016

   Metin Bey, merhaba. Altın iğneli radyofrekans yöntemi ScarletS yüze herhangi bir enjeksiyon yöntemi değildir. Haklısınız erkeklerde yüz mimiklerinin kadınlara göre çok daha belirgin özellikleri vardır. Erkeklerin cildi daha gözenekli ve daha kalın olup, kaşları daha yoğun dolayısıyla bakışları daha keskindir. Bu nedenle mimikler de çok belirleyici ve önemlidir ancak mimiklere bağlı yaşlanma tedavisinde ilk tercihimizdir. Erkeklere de kişisel mimik özelliklerine uygun yapıyorum. Sizin ilgilendiğiniz bu yöntem mimiklere olumsuz etki yaratmaz. Ameliyatsız yüz germe tekniği olarak bilinen ScarletS yönteminde, altın iğne uçlu bir başlık aracılığıyla tüm cilt boşluk bırakmadan taranır. Başlığın cilde değdirilmesi ile ve önceden cihaz üzerinde belirlediğimiz doz ve milimetrik iğne batma ayarlamaları sayesinde cildin altında binlerce uyarı sağlanmış olur. Bu uyarı cildin kan dolaşımını harekete geçirir ve adeta onarım ve iyileşme tetiği çekilmiş olur. Hemen işlem sonrası vitamin ve PRP uygulaması yapılarak dokunun tamir etme mekanizması güçlendirilir. İşlem sonrası kişiye özel olarak kullanması gereken kremleri de öneriyorum. Bu kremler cilt tarafından daha hızlı emilebillir özellikte kremler olduğu için günler içinde gözeneklerde sıkılaşma, ciltte pürüzsüzlük başlıyor. İhtiyaca göre ayda bir olmak üzere 3 ya da 4 seans yapılabilir. Ciltteki onarımın 2. haftasından sonra yeni kollajen üretiminin de tetiklenmesiyle birlikte ciltte sıkılaşma ve cilt sarkmalarının da iyileştiğini gözleyebilirsiniz. İşlem 40-45 dakika sürüp, daha önce de belirttiğim gibi mimikler üzerinde veya cildin genelinde herhangi bir yan etkisi yoktur; ağrısız ve konforlu bir uygulamadır.

   cevap
 6. Leyla  Mart 2, 2017

  Merhaba,

  Gözaltı dolgusu yuze uygulanabılıyor mu?

  cevap
  • Cellest Klinik  Mart 6, 2017

   Leyla Hanım merhaba, ScarletS, ameliyatsız yüz germe cihazı dolgu,prp,ıpl,lazer,vitamin,somon gibi birçok diğer yöntemlerle birlikte rahatlıkla uygulanabilir.Ancak, bu işlemlerin size olan yararlılık ilişkisini iyi kurmak, ihtiyacı iyi belirlemek gerekir. Aynı gün yapılması uygun değildir,dolgu ve diğer işlemler farklı günlerde uygulanabilir. Tabi ideal olan sizi dermatolojik muayene ile değerlendirmemiz olacaktır.

   cevap
 7. Seda  Mart 29, 2017

  Gozeneklerde gercekten etkili oluyor mu acaba?tamamen iyilesme suresi nasil oluyor islem yapildiktan sonra bakimi nasil oluyor?islemden sonraki gunlerde makyaj vs yapilabilior mu

  cevap
  • Cellest Klinik  Mart 30, 2017

   ScarletS ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında en etkili olanlarından birisidir.Cildin gözeneklerinin sıkılaşması,bağdokusunun,kollajen üretiminin artması ve sıkılaşması için ayda bir olmak üzere 2 veya 3 defa önerilmektedir.Hastalarımın ciltlerinin pürüzsüzleştiğini ve gözeneklerinin belirgin şekilde sıkılaştığını gördüm.Sizin ihtiyacınız olan ScarletS mi ? yoksa farklı bir yöntem mi? Muayene etmeden bir şey söylemek mümkün değil.Ancak işlemden hemen sonra günlük hayata dönülebilir 2-3 gün süreyle kimyasal içeriklerden (fondöten-pudra) uzak kalmayı öneririm.

   cevap
 8. Zekiye  Haziran 11, 2017

  Merhaba benim de derin akne skarlarm var .scarlets cilde uygulandığında gözeneklerde meydana gelen küçülme aradan 1 yıl veya daha fazla süre geçtiğinde etkisini kaybeder mi? Ertesi sene veya daha sonraki yıllarda tekrar yaptırmam gerekir mi.Teşekkürler…

  cevap
  • Cellest Klinik  Haziran 13, 2017

   ScarletS ve diğer teknolojik cihaz uygulamalarında hepsinin belirli aralıklarla tekrarlanması önerilir.Çünkü her geçen yıl cildimizin bağ dokusunun gevşediği ve hücrelerinin üretim hızının yaşla ilişkili olarak azaldığını biliyoruz.İlk uygulamanın etkisini tamamen kaybettiğini söylemek mümkün değil.Çünkü cildine iyi bakan,iyi beslenen,iyi uyuyan kişilerde ihtiyaç olmayabilir.

   cevap
 9. ayse  Haziran 15, 2017

  Merhaba altin gnede basari orani nasildir ? Yuzeysel cukurlar tamamen gecer mi ?

  cevap
  • Cellest Klinik  Haziran 21, 2017

   ScarletS altın iğne radyofrekans yöntemi ile hedeflediğimiz cildin dermis tabakasının uyarılması ve kollajen üretiminin tetiklenmesidir. Altın iğne uçları cildin alt tabakasında travma yaratarak ve radyofrekans enerjisi sayesinde adeta yara iyileşme sürecindeki gibi bir tamir mekanizmasını devreye sokar. Bunun sonucunda cilt yediğimiz besinleri buraya taşıyarak bu bölgeyi iyileştirir.işlem ayda bir olmak üzere 2 veya 3 seans önerilir.kişisel olarak kendi deneyimim ve bilimsel tecrübeme uygun olan tedavinin, scarlets altın iğne radyofrekansının mutlaka aynı anda prp tedavisi ile beraber yapılması şeklinde olduğudur. prp sayesinde daha sağlıklı sonuçlar alınabilmektedir.Cildin kollajen üretimi arttıkça (9.haftada başlar 16. haftaya kadar sürer) cildin gözeneklerinde daralma,sıkılaşma ve sarkmanın iyileşmesi gözlenebilir.Çukurların silinmesi için muayene ettikten sonra scarlets yeterli olur mu ? yoksa ilave tedaviler gerekir mi ? karar vermek daha doğru olur.

   cevap
 10. Ebru  Temmuz 24, 2017

  Merhaba, deri altında izlerimin ve çukurlarımın olduğu yerlerde yağ bezeleri var ağrı yapmıyor fakat dokunduğumda elime geliyor.Altın iğnenin bu durumda bi zarari yada yararı olur mu ?

  cevap
  • Cellest Klinik  Temmuz 26, 2017

   Merhaba
   Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olan, altın iğne radyofrekans ile cilt altına kişinin cildinin kalınlığına uygun mm’ler ile inilmektedir.Yüzeysel olan yağ birikimlerinde küçültücü yani olumlu etkisi olabilir.Ancak derin olan lipom dediğimiz yağ birikimleri ile bir ilgisi yoktur.

   cevap
 11. Gwedji Beltine  Kasım 16, 2017

  Hi Doctor Betul. I’m an a dark skinned lady and has had acne problem now for quite some time. Also with acne dark sports. Most of the products I use here for my skin ain’t working. They tend to give me more acne. The worst is inthe winters. But I wouldn’t like any form of surgery to cure this. How can I get to you?

  cevap
  • Cellest Klinik  Kasım 17, 2017

   Hello,
   First of all thanks for your interest to us.You can contact with us from +902122829595 for detailed information about Doctor Şengör’s treatments.

   cevap

Yorum Ekle