Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu nedir ?

Göz çevresi halkaları ve göz altında oluşan morlukların çözümünde tercih edilen non inzivaif ( cerrahi olmayan ) bir uygulamadır.

Işık dolgusu

Göz altında bir halkalanma ve çukurluk, orta yüzde boşluk, yanağın öne gelmesi gibi durumlarda uygulanır.  Dikkat edimesi gereken en önemli husus, ışık dolgusunun uygulandığı bölgedir. Bu bölge bilinenin aksine, gözün hemen altındaki ince cilt değil, biraz daha aşağısı ve elmacık kemikleridir. Bu bölgeye herhangi bir dolgu maddesi koyulduğunda torbalanmayı tetikler.

Uygulanacağı bölgeye sürülen anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. Kanülle hyaluronik asit enjekte edilerek uygulanır, ortalama 30 dakika sürer, son derece konforlu ve basit bir işlemdir. Uygulama sonrasında enjekte edildiği bölgeye hacim ve ışıltı verir. Işık dolgusunun etkisi 3 hafta sonra  hemen fark edilir ve kalıcılığı  12 ay sürer.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır.

Soru & Cevap

Görüşlerinizi bildiriniz.

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından hastanede gerçekleştirilmektedir. Burdaki sonuçlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Copyright ­© 2019