Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Dolgu İle Yüz Germe

Yüzde oluşan sarkmalar cilt gevşemesinin yanısıra  cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları nedeniyle de meydana gelir. Kalıtsal nedenlerle yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, çöküklük yada yanakta düzleşme olur. Bu gibi durumlarda hyaluronik asit dolgusu ile  gözaltı bölgesini ve yanakları desteklemek gerekir. Ayrıca zamanla yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı meydana gelir. Bu gibi durumlarda cilt sıkılaştırma için yine eksilen hacmi yerine koymak gerekir. Dolgu uygulamaları lifting etkisi yaparak yüzü gerer. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra ameliyatsız yüz germe uygulamalarında kombine tedaviler tercih edilebilir. Yüz gençleştirmede dolgu ve kırışıklık tedavisi kombine edilerek uygulandığında çok daha gergin ve genç bir cilde sahip olmak mümkündür.

Scarlet S ile Yüz Gençleştirme

Altın iğneli radyofrekans son derece etkili bir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Bu uygulama ile cildin özelliğine ve ihtiyacına göre hekimin önceden belirlediği doz ve derinlikte kontrollü bir travma yaratıp, oluşan geçici hasarın cilt tarafından onarılması tetiklenir. Cilt kendi kendini onarırken yeni kollajen ve elastik liflerin ve bağ dokusunun ana maddesi hyaluronik asidin üretiminin arttırılması da sağlanır. Dolayısıyla, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları içinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan scarlet s ile cilt yenilenir, gerilir ve çok daha genç bir görünüme sahip olur.

Nem Aşısı (Gençlik Aşısı)

Zamanın etkisiyle yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde ve ayrıca güneşin zararlı etkilerine maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı gibi sebeplerden ötürü cilt dokusunda erkenden meydana gelen zararların giderilmesinde etkili bir yöntem olan nem aşısı Gençlik Aşısı olarak da adlandırılır.

Tedavinin temelinde cilde nem, canlılık ve parlaklık veren, ciltte oluşan ince çizgileri ütüleyen hyaluronik asit bulunur, Cilde enjeksiyon yoluyla verildiğinde cildin nemli ve parlak kalmasını sağlamasının yanı sıra, kollajen üretimini de tetikleyerek cildin sıkılaşmasına neden olur.

Nem aşısı yaptıranlarda cildin elastikiyetinin ve neminin gözle görülür şekilde arttığı gözlenmiştir. Ciltte meydana gelen “yenilenme” ve dokularda yarattığı “geri dönüşüm” sebebiyle “gençlik aşısı” olarak anılır.

İşlem yaklaşık 15 – 20 dakika sürer, etkisi 6 ile 9 ay arasında değişir.

Mezoterapi ile Yüz Germe

Cildin yenilenmesini sağlayan hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitlerin direk cildin altına ince uçlu mezoterapi iğnesi ile enjekte edilerek uygulanan mezoterapi;

  • Kollajen ve elastin üretimini arttırarak cildi uyarır, sıkılaştırır,
  • Cilt lekelerin renginin açılmasını sağlar, ciltteki ton farklılıklarını düzenler,
  • Göz altı morluklarının giderilmesine yardımcı olur,
  • Cilde nem katar ve cildin yenilenmesini ve dolayısıyla gençleşmesini sağlar.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır. Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 

Copyright ­© 2018 - 2023

Telefon

Telefon

WhatsApp

WhatsApp

Bize Ulaşın
Kapat
Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.