BAHAR GELDİ BÖLGESEL FAZLALIKLARDAN KURTULMANIN TAM ZAMANI!

Sevgili Evo’s Angels okuyucuları, bu ay sizlere ülkemizde yeni uygulanmaya başlanan ve bir heykeltraş gibi vücudu şekillendiren bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Malum Mart ayına merhaba dedik. Kıştan kalan iki – üç kilo fazlalığa kafanız takılmasın. Diyet ve egzersizle verdiğiniz kilolara rağmen, karın, basen, bel ve bacak içlerindeki fazlalıklarınızdan kurtulamıyorsanız ve en önemlisi liposuction ameliyatı olmak istemiyorsanız güzel bir haberim var. Cellest Klinik’te uygulanan ameliyatsız lazer lipoliz yöntemi Sculpsure !

Kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi?  Bıçak altına yatmadan ve çok kısa bir süre içinde  canınızı sıkan bölgesel fazlalıklara veda ediyorsunuz. Öncelikle yemek yemeyi çok seven ancak kilo almaya meyilli biri olarak kişisel tecrübelerimi de bilgi birikimime kattığımı ifade etmeliyim. Elbette kilo vermek bir matematik işidir. Yediğimizi yakacak şekilde beslensek ve hatta sıkı ve kaslı olmak için düzenli egzersiz yapsak hiç fena olmaz. Ancak bu herkes için pek de mümkün olamıyor maalesef. Örneğin ben yıllarca fakültede okurken sınavdan sınava nöbetten nöbete koşarken spora vakit ayıramıyordum. Sonra da iş hayatı ve malum hamilelik dönemlerim ile beraber yine hiç vakit bulamadım. Benim gibi çalışan kadınların ve erkeklerin de elbette benzer hikayeleri ve gerekçeleri vardır. Öncelikle vücudumuzu değerlendirirken bir ihtiyaç listesi yapmalıyız. Sağlıklı mıyız? Metabolik bir sorunumuz var mı? Yoksa sadece beslenmemizi düzene soksak ve yürüyüşe başlasak super oluyor muyuz? Işte bu soruların sonucunda cevabımız herşeye rağmen asıl vermek istediğim yerden kilo veremiyorum, yüzümden ve göğsümden veya istemediğim yerden kilo kaybediyorum diyorsanız; bu tip bir uygulama tam size göre demektir.

Her birey kendi vücut yapısına bağlı olarak, spor ve beslenme konusunda prensipli davransa da; karın, bel, basen, bacak içlerindeki fazlalıklara çözüm bulamayabiliyor. Bu durumda iki seçenek var, ya liposuction ameliyatı olmak ya da bu fazlalıklarla yaşamaya devam etmek. Artık teknolojinin ilerlemesi ile birlikte üçüncü bir seçeneğimiz daha oldu. Kolay, güvenli ve konforlu bir uygulama olan ameliyatsız bölgesel incelme yöntemi Sculpsure.

Uygulamanın etki mekanizmasından bahsedecek olursam; ilk bilgi şu olmalıdır daha doğrusu ilk soru yağ hücreleri nasıl yok olur? Cevap, ısıyla. Öyle bir teknoloji olmalı ki cildimiz yanmadan yağlarımız yansın. Cildin üst tabakasını yani epidermisi atlayarak daha derin dokularda etkinliğini gösteren bu teknoloji aslında bir lazer teknolojisidir. Uygulama esnasında 1060 nm dalga boyunun yağ dokuları tarafından yoğun emilimi, dermisteki minimal emilim ile birleştiğinde, 25 dakika gibi kısa bir sürede oldukça aktif etkili olabiliyor. Isınan yağ dokusunun parçalanan yağ hücreleri vücudun doğal sistemi tarafından vücuttan atılıyor. İşlem sonrası mümkünse bol su içilmesi öneriliyor. Şahsen ben idrarla köpük köpük yağ atılımına şahit oldum diyebilirim.

Ikinci ve en önemli sorulardan bir diğeri ise güvenilir bir yöntem midir? Evet çünkü bu yöntemin en önemli özelliği FDA (US Food and Drug Administration) onayına sahip dünyanın ilk ve tek ameliyatsız lazer lipoliz uygulaması olmasıdır. Peki herkes yaptırabilir mi? Uygulanacak bölgede ciltte bir dermatitis veya ısıya hassasiyet geliştirebilecek bir lezyon olmadıkça herkes yaptırabilir. Kliniğimizde tüm vücut ve cilt tiplerinde sıkça uyguladığımız bu yöntem, acısız ve son derece güvenilir olup; seans sonrasında da hiçbir özel bakım gerektirmez. Bu uygulama sırasında cildin üst tabakaları korunarak, direkt olarak yağ dokusuna etkili olan lazerin ısı etkisini azaltmak için, cihaz eş zamanlı soğuk temas da uyguluyor. İşlem sonrasında morarma gibi komplikasyonlar oluşmuyor, klasik liposuctionda olduğu gibi 3 hafta boyunca korse giyilmesine de gerek olmuyor. Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme için genellikle tek bir seans uygulama yeterli oluyor. Ancak kilo verme amaçlı özellikle karın bölgesinde geniş bir alanda yağ dokusu fazla olan danışanlarımıza, 6.haftada 2. veya 3. seans öneriyorum. İlk sonuçlar uygulamadan 2-6 hafta sonra görülmekle birlikte, asıl sonuç 12 hafta sonra ortaya çıkıyor. Ve en önemlisi, sonuç kalıcı oluyor. Yaza hazır olmak için, içinde bulunduğumuz bahar aylarında uygulanmasını özellikle tavsiye ediyorum.

Bu konuyla ilgili sorularınız olursa www.betulsengor.com dan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler…

Dr.Betül Şengör

Dermatoloji Uzmanı

www.betulsengor.com

www.cellest.com.tr

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından hastanede gerçekleştirilmektedir. Burdaki sonuçlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Copyright ­© 2018 - 2021

Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.