Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudaklarımız da cildimiz gibi yaş aldıkça suyunu kaybeder, kırışır yani yaşlanır. Dudak dolgusu, dudaklara kaybettiği hacmi yeniden kazandırmak veya dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların derinleşmesini önlemek için uygulanır. Ayrıca bazı jest ve mimiklerimize bağlı olarak ortaya çıkan dudak asimetrilerinin düzeltilmesi için de yine dudak dolgusu uygulanabilir.

Cildimize en yakın özelliklere sahip olan dolgu; hyaluronik asit dolgusudur. Vücudumuzun kendisininde ürettiği hyaluronik asit, dudak dolgusu için ilk tercih edilen maddedir. Dudaklar, alt yüzümüzde çene kadar hatta bazen daha da fazla dikkat çeken önemli bir alandır. Dudaklarımız ve dişlerimiz uyumlu ise gülüşümüz anlamlı ve güzeldir. Bu nedenle dudak dolgusu yaparken dişlerin durumu ve diş sıkma kasının fazla aktif olup olmaması da değerlendirilmesi gereken durumlar arasındadır.

Dudak dolgusunu, dudakları nemlendirmek (yaşlanmasını geciktirebilir), hacim vermek, dudak asimetrisini düzeltmek, 'smokerlines' yani dudak üstündeki çizgileri hafifletmek isteyen herkes yaptırabilir.

Konusunda uzman hekimler tarafından uygulanır. İlk gün ve ertesi gün hafif bir ödem yapabilir. Uygulama süresi yaklaşık 20 dakika olup kullanılan hyaluronik asit miktarına bağlı olarak etki süresi 12 ay sürebilir.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır.Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 • 1
  1 answers
  SEYMA 7.05.2022 03:55:16

  Merhaba dudak dolgusu fiyatlarını öğrenebilir miyim lütfen

  1
  • doktor
   9.05.2022 10:49:45

   Merhaba, fiyat ve detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Şengör Klinik 05453514666

 

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından hastanede gerçekleştirilmektedir. Burdaki sonuçlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Copyright ­© 2018 - 2022

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.