Dudak Dolgusu

Zamanla yaşlanma nedeniyle ya da mimik kullanımına bağlı olarak dudaklarımız dolgunluğunu kaybeder.

Doğal hali ince, kıvrımsız ve asitmetrik dudaklara sahip olanların dışında yaş aldıkça hacim kaybederek şekli bozulan dudaklara dudak dolgusu önerilir. Ayrıca kendisini daha güzel hissetmek amacıyla biraz daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyenlere de uygulanır.

Öncelikle dudağa sürülen bir anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. İnce uçlu enjeksiyon iğneleri ile hyaluronik asit enjekte edilerek dudağa uygulanır, ortalama 15 dakika sürer, son derece konforlu ve basit bir işlemdir. Enjekte edildiği bölgeye hacim veren dudak dolgusunun etkisi uygulama sonrasında hemen fark edilir ve kalıcılığı 4 ile 6 ay sürer.

Dudak dolgusu işlemi sonrasında ufak bir şişlik olabilir, 2 – 3 içinde yok olur. Hyaluronikasit içeren dudak dolguları, kendi vücudumuzda bulunan haylanuronikasitler ile kardeşlik kurduğu için oldukça güvenilirdir.

Dudak dolgu işleminin uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir, yanlış yapılan uygulamalar yine bir hekim tarafından eritme yolu ile düzeltilebilir.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır.

Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.

 

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından hastanede gerçekleştirilmektedir. Burdaki sonuçlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Copyright ­© 2018 - 2021

Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.