Güneş Lekelerine Karşı Yeni Teknoloji Cilt Silgisi Yöntemi

Güneş Lekelerine Karşı Yeni Teknoloji Cilt Silgisi Yöntemi

Sonbaharın ilk aylarında güneş ve yazdan kalma cilt sorunları ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Danışanlarıma da söylediğim gibi güneş sağlık vaad eder, kemikten kıkırdağa ciltten bağışıklık sistemimiz üzerine kadar etkilidir. Ancak cildimiz bizi örten bir organdır ve güneş radyasyon etkilerini önce ciltte gösterir. Cildin hergün çoğalan hücreleri  ilk olarak etkilenir. Sıcak yüzünden su kaybeden cildin savunması ve üretkenliği azalarak kendini yenileyemez. Kılcal damarlarda genişleme ciltte kızarıklık da ilave olabilir. Ayrıca güneş lekeleri veya hormonal lekeler de yaz güneşinin sonuçlarıdır. Bu dönemde özellikle A vitaminden zengin ve sulu olan karpuz, şeftali, kayısı gibi ve cildin yeniden onarımını sağlayan mor renkli mevsim meyveleri ile beslenmeli ve cİldimizi doğru nemlendirmeliyiz. Yaz bitip de sonbahar geldiği zaman cildimizin de yaprak dökümüne ihtiyacı olur bu sayede yeniden yapılanması için yeni hücrelerin üretimi tetiklenir. Bizim de bu döneme destek olarak kişisel bakımımıza ilave ölü deriden arındırmak amaçlı peeling (kimyasal peeling değil) ve canlandırıcı nem bakımları yapmayı önerebilirim. Ayrıca kişisel ihtiyaçlarınız için dermatoloji uzmanınıza muayene de olabilirsiniz. Burada bahsetmek istediğim ise güncelliğini hiç kaybetmeyen ve Avrupa ülkelerinde ilk sıralarda uygulanan mikrodermabrazyon yöntemidir. Benim silgi olarak nitelendirdiğim bu yöntemi sonbahar ve kış aylarında kliniğimde çokça uygulamaktayım.

Alüminyum hidroksit kristallerinin kişiye göre ayarlanabilen hafif basınçlı bir sistemle cilde uygulanması işlemi olan mikrodermabrazyon, cilt temizliğinde dünyada en sık uygulanan tedavilerden biri. Burada hedef, cildi ölü deriden arındırmak. Çünkü ölü deriden arınan cildin emilim oranı artar, bu da kullanılan ürünlerin daha etkili olmasını sağlar. Bu tedavi kristal partüküller ile gözenekleri tıkayan ölü hücreleri temizler, gözenekleri sıkılaştırır ve cildinizi pürüzsüzleştirir. Uzman bir doktor kontrolünde uygulanması doğru olur, hastane ortamı veya anestezi gerektirmez. Seans adedi kişinin ihtiyacına ve cilt tipine göre belirlenir.

Mikrodermabrazyon Leke tedavisinin yanı sıra

  • Kan dolaşımını düzenler
  • Cildin nefes almasını sağlar
  • Sarkma eğilimi olan ciltleri adeta üretim yönünde tetikler
  • Kolajen, elastin sentezini olumlu yönde etkiler
  • İnce kırışıklıkları azaltır
  • Cildin yağ ve nem dengesini düzenler
  • Yeni oluşan çatlakları azaltır
  • Akne ve yara izlerini tedavi eder

Sonuçta cilt gençleşir, tazelenir, çok daha pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Hasta her uygulamadan sonra cildindeki olumlu değişimi fark eder.

Mutlu ve Sağlıklı Günler dilerim,

Dr. Betül Şengör

Copyright ­© 2018 - 2023

Telefon

Telefon

WhatsApp

WhatsApp

Bize Ulaşın
Kapat
Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.