Hücresel Cilt Bakımları

Hücresel Cilt Bakımları

Sizin Cildinizin Neye İhtiyacı Var?

20’li yaşlarda cildi korumak ve dengeli beslenmek, iyi uyumak ve güneşten korunmak temeldir. Bu yaşlarda cildin tipine göre temizlik ve hafif bir nemlendirici yeterlidir.

30’lu yaşlarda saydıklarıma ek olarak, daha fazla nemlendirici özelliği olabilen, ya da ince çizgileri önlemede önerilen hafif doz glikolik asitli veya retinollü ürünlere başlanabilir.

40’lı yaşlarda yine aynı yaklaşıma ek olarak peptid veya daha yüksek oranda glikolik asit içerikli, özellikle vitaminlerden zengin ürünler nemlendirici olarak tercih edilebilir. İhtiyaca göre nem maskeleri uygulanabilir.

50’li yaşlarda menapoz dönemine ait hormonal değişiklikler yüzünden daha yoğun içerikli biraz daha yağlı ürünler tercih edilebilir.

Özetle hangi yaşta olursanız olun;

  1. Cildinizi mutlaka düzenli olarak temizleyin, makyajla uyumayın.
  2. Cildinizi düzenli olarak uyarın. Her gün günde 3 defa parmak darbeleri ile masaj yapın (mikrodolaşım için) ve gerektiği ölçüde haftalık peeling ile ölü deriden arındırın.
  3. Her gün güneş koruyucu ürün kullanımına (nemlendirici özellikli, makyaj altına sürülebilen) dikkat edin. Makyaj ürünlerinin doğal, mineral bazlı olmasına özen gösterin.
  4. Fondöten ve pudra kulanımını en aza indirin (gözenekler nefes alsın).

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır. Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 

Copyright ­© 2018 - 2023

Telefon

Telefon

WhatsApp

WhatsApp

Bize Ulaşın
Kapat
Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.