İç Bacak Sarkması Morpheus 8 Tedavisi

BACAK GERME VE DİZ KAPAĞI

Bacak sarkması ve diz kapağı sarkması nedir?

Bacak sarkması iç bacakta gevşeklik, ön bacakta (uyluk) ve diz kapağı çevresinde enine çizgilenme ve derin katlanmaları ifade etmektedir.

Bacak sarkması ve diz kapağı sarkması neden olur?

Bacak ve diz kapağı cildindeki gevşekliğin önemli nedeni sık kilo alıp vermek olup; ayrıca fazla şekerli veya tuzlu beslenmek, hareketsiz yaşam, kasların yeterince çalıştırılmaması, uzun süre ayakta sabit kalınan durumlar, varislerin varlığı, lenfatik dolaşım bozukluklarıdır.

Bacak sarkması ve diz kapağı sarkması nasıl tedavi edilir?

Bacak germe ve diz kapağı cildinin tedavisinde sarkma nedenleri arasında saydığım tüm sebepler beraber olarak ele alınarak uygulama yapılabilir. Lenfatik dolaşımı bozuk veya varisleri olan birinin cildinin iyileşmesi ve sıkı olabilmesi zordur. Ya da kas çalıştırmayan hareketsiz bir yaşamın cilt sağlığı için gerekli olan, düzenli kan dolaşımını sağlamadaki rolü de bellidir. Bu nedenle bacak germe veya bacak estetiği de aynı kol germe veya sarkma tedavisinde olduğu gibi, çoklu yaklaşım (multidisipliner) ile tedavi edilmelidir. Haftada 2-3 egzersiz, sağlıklı beslenme, mesleki olarak ayakta durmak zorunda olanlar için gerekirse kan dolaşımını düzenleyen besin takviyeleri, kas tonusunu ve kas hacmini arttıran, bacak cildini güçlendiren microplus gibi pasif kas uyarıcı tedaviler kombine olarak uygulanabilir. Ayrıca bacak cildinin sarkmasının tedavisinde cilt germe amaçlı ve neştersiz uygulamalardan morpheus 8 body tedavisi önerilebilir (bkz. karın germe).

Morpheus 8 (body) sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlk 24 saat su ile temas edilmesi önerilmez. İlk 3-5 gün kese lif gibi işlemlerden ve sürtünme yapan kıyafetlerden veya spor aktivitelerinden kaçınmak gerekir. Bu dönemde bol su içmek yürüyüş yapmak tedaviyi destekleyecektir. Sonuçlar uygulamanın 3. haftasından itibaren önce ciltte pürüzsüzlük, kadifemsi bir görünüm ile kendisini gösterebilir. Kişinin cilt yapısına göre seans sayıları ve beraberinde uygulanacak tedavi seçenekleri değişmektedir. Ameliyatsız (neştersiz) cilt gençleştirme yöntemlerinden elde edilen sonuçlar sayesinde ameliyat gereksinimi ya da neşterli tedavilerin ilk tercih olma durumu giderek azalmaktadır.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır. Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 

Copyright ­© 2018 - 2023

Telefon

Telefon

WhatsApp

WhatsApp

Bize Ulaşın
Kapat
Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.