IPL Işık Terapisi-Leke Tedavisi

IPL Işık Terapisi-Leke Tedavisi

IPL Işık Terapisi ( Leke Tedavisi )

Güneş lekeleri, güneş hasarı ciltte kollajen kırılmalarına tedavi eden yumuşak lazer türüdür. Güneşin ultra viyole ışınları cildin kollajen üreten tabakasına iner. Bunun sonucunda ciltte kırışıklık,çökme,sarkma,dalgalanma gibi görsel sorunlara yol açar.

IPL, Intense Pulsed Light kelimelerinin kısaltılmışı olup, yoğun atımlı ışık anlamına gelmektedir. Bu tıbbi teknoloji sayesinde filtrelenmiş olan ışık, kristal safir başlık aracılığıyla cilde uygulanır. Uygulama sayesinde kılcal damarlarda iyileşme sağlanırken, lekelerde ise pigmentlerin yeniden düzenlenmesiyle lekelerin görünümü önemli ölçüde azalır.

IPL Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama bölgesine soğuk bir jel sürülerek cihazın safir başlığı cilde değdirilmek suretiyle atış yapılır. İşlem bölgesinde hafif bir pembeleşme olması dışında ağrısız olması da önemli avantajları arasındadır. Uygulama sayısı ve aralığı ihtiyaca göre belirlenir. Cilt sıkılaşması için 3 haftada bir olmak üzere toplam 5 seans, lekelerde 1-5 seans, damarlarda 1-5 seans uygulama yapılabilir.

Işık Terapisi Etkisi Nasıldır?

Hücresel tedavilerin hepsinde olduğu gibi ışık tedavilerinde de hücresel bir uyarı söz konusudur. Bu uyarı sayesinde dokunun canlanması, cildin sıkılaşması ve lekelerin açılması haftalar içinde olacaktır.

IPL Etkisi ne kadar sürer?

Cilt dokusunu canlandıran, cildin lekelerini azaltan ve eşit tonlu bir görünüme kavuşmasını sağlayan bu tip uygulamaların etkisi 6-12 aydır. Yaş almaya devam ederken elbette doğru ürünler kullanarak, doğru beslenerek, kilo kontrolü yaparak ve iyi uyuyarak bu süreyi uzatmak elimizdedir.

IPL tedavilerini her sene belirli kürler halinde yaptırmak, cildin yaşlanmaya karşı korunmasında önemli bir adım olacaktır.

IPL ile uygulama yaptığım bazı danışanlarımın cilt ultrasonografisi ile uygulama öncesi ve sonrası ciltlerinin kalınlığını ve dermisin hyaluronik asit yoğunluğunu ölçtüğümde; kolajen liflerin düzenli yerleştiğini, hyaluronik asit seviyeleri açısından yoğun görünen bir bağ dokusu (dermis) artışı olduğunu gözlemledim.

Bu da bize IPL ile tedavi edilen alanlardaki etkinin bir yıla yakın süreyle kalıcı olabildiğini gösterir.

IPL Işık Terapisi-Leke Tedavisi

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır. Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 • 1
  1 answers
  ELİF O 12.07.2023 23:23:08

  Merhaba, hem yüzümde hemde kollarımda sivilce lekelerim var, aktif sivilcelerim de çıkıyor elbette. Özellikle mens dönemlerimde. IPL lazerin buna etkisi olur mu? Ve ücret bilgisi almak istiyorum..

  1
  • doktor
   31.07.2023 09:53:07

   IPL tedavisi sivilcelerin kırmızı ve morumsu lekelerine ve aktif sivilcelere etkili bir tedavidir. Sonbaharda bu tedavilere başlayacağız. Kliniği arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 • 1
  1 answers
  FATOŞ 19.04.2023 09:54:13

  Merhaba yüzüme Güneş lekelerim için IpL lazer yaptırdım lazer sonrası alnımda ve şakaklarımda ağrı oluştu iki aydır geçmiyor.işlem sırasında göze gözlük takılmadı.Bir de bu lazer damarlara etki ettiği için yasaklanmış acaba damar yapısını bozmuş olabilir mi

  1
  • doktor
   28.04.2023 10:48:42

   Merhaba, IPL cihazlarının gücü lazer gibi değildir. Ancak gözler her zaman kapatılarak çalışılmalı. Bir göz doktoruna muayene olmanızda fayda var. Eğer gözlerde bir sıkıntı yoksa; bu bir tesadüfte olabilir. O zaman alın ve şakak yani baş bölgesindeki ağrınız için bir nöroloji uzmanı da sizi görebilir. Migren dediğimiz hastalıkta da yüksek ışık tetikleyici olabilir. Geçmiş olsun

 • 1
  1 answers
  SEVGİ S 27.08.2021 23:45:10

  IPL vitiligo tedavisinde uygulanabilir mi ?

  1
  • doktor
   27.08.2021 23:46:09

   Merhaba Ipl tedavisi cildin savunmasını arttıran bir tedavidir.Bu nedenle güneş hasarı durumlarında da kullanılır.Ancak vitiligo deride pigment kaybı ile sonuçlanan bir hastalıktır. Ipl tedavisi yapılabilir ancak vitiligoyu iyileştirmez,cildin bağışıklığını arttırabilir.

 • 1
  1 answers
  GULİSTAN Ö 27.08.2021 23:45:00

  merhabalar benim gül hastalıgım var roze dedikleri yüz kızarması bunu niçin bir ıpl tedavisi önerilmişti sizce bu işlem işe yararmı betül hanım

  1
  • doktor
   27.08.2021 23:46:01

   Merhaba Gülistan Hanım Rozacea, halk arasında bilinen ismiyle Gül Hastalığı tedavisinde Ipl Tedavisi kullanılmaktadır.Detaylı bir şekilde muayene etmeden tedavi planı oluşturmak doğru olmayacaktır. Bu nedenle yardımcı olabilmek adına sizi muayene etmek isterim. Detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

 • 1
  1 answers
  SEDA 27.08.2021 23:44:51

  Ipl tedavisi hakkında bilgi alabilir miyim?

  1
  • doktor
   27.08.2021 23:45:51

   Güneş lekeleri, güneş hasarı ciltte kollajen kırılmalarına tedavi eden yumuşak lazer türüdür. Güneşin ultra viyole ışınları cildin kollajen üreten tabakasına iner. Bunun sonucunda ciltte kırışıklık,çökme,sarkma,dalgalanma gibi görsel sorunlara yol açar. IPL, Intense Pulsed Light kelimelerinin kısaltılmışı olup, yoğun atımlı ışık anlamına gelmektedir. Bu tıbbi teknoloji sayesinde filtrelenmiş olan ışık, kristal safir başlık aracılığıyla cilde uygulanır. Uygulama sayesinde kılcal damarlarda iyileşme sağlanırken, lekelerde ise pigmentlerin yeniden düzenlenmesiyle lekelerin görünümü önemli ölçüde azalır.

 

Copyright ­© 2018 - 2023

Telefon

Telefon

WhatsApp

WhatsApp

Bize Ulaşın
Kapat
Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.