Karın Sarkması Morpheus 8 Tedavisi

Karın Germe

Karın sarkması nedir?

Karın sarkması sadece bir cilt problemi değildir. Aynı zamanda karın kaslarındaki zayıflık, uzama ve kas atrofisi (kas hacminde kayıp) problemidir. Karın sarkması özellikle doğum yapmış kadınlarda gördüğümüz ve tedavisi sıklıkla ‘ameliyat’ olan bir durumdur. Oysa günümüzde ameliyat kararı almadan önce yapılabilecek bazı neştersiz tedaviler vardır. Bunların bir çoğu sarkmış olan cildi sıkılaştırmaya ve o bölgedeki kasları çalıştırarak eski hacmini kazanmasına yönelik uygulamalardır.

Karın sarkması neden olur?

Karın sarkması hem ciltte hem de karın kaslarında meydana gelen bir sorundur. Kadınlarda ve erkeklerde genellikle fazla kilo alıp verme durumlarında görülebilir. Ayrıca hamilelik sırasında alınan kilolar nedeniyle ve bu dönemde karın kaslarındaki esneme ve uzama sebebiyle doğumdan sonra da bu bölge esnek kalabilir.

Fazla kilolu olunan dönemde omurgamız bu değişime adapte olarak karın bölgesindeki artan yüke karşı bir duruş geliştirir. Karın bölgesindeki yükü taşıyan omurganın bel bölgesini geriye doğru daha da çukurlaştırmasına yani lordozun daha da artmasına neden olan bu durum, aynı zamanda sırt kasları için de olumsuz etkilere sebep olabilmektedir. Bu durumda ön karın kasları denge kurmak için adeta karnı bebek askısıyla taşır gibi yer çekimine karşı taşımaya çalışır. Ancak zamanla ön karın kasları uzayarak omurgaya zarar verici duruma gelebilir. Bu kısır döngünün kırılabilmesi için yapılması gereken multidisipliner yaklaşımdır. Yani sadece karın cildi değil, karın altındaki kasların doğru şekilde çalıştırılması, sistemli bir şekilde yani zamana uygun hızda kilo vermek uygun olabilir.

Karın sarkması tedavisi

Uygulanacak tedaviyi karın cildinin sarkmasının derecesi belirlemektedir. Ameliyat ile karın germe, en sık tercih edilen; ancak genel anestezi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle ameliyatsız karın germe yöntemlerine rağbet her geçen gün artmaktadır. Karın cildinin sarkma miktarı neştersiz uygulamalara ne kadar cevap verebilir, hekim tarafından muayene edildikten sonra belirlenebilir. Kişi ayakta durduğu zaman göbek deliğinin altındaki, alt karın dediğimiz alanda çok yoğun çizgilenme ve hatta iç çamaşırı çizgisine doğru katlanma şeklinde olan sarkmaların tedavisinde en doğru tedavi seçeneği ameliyat olabilir.

Karın germe tedavisinde, karın cildindeki ince çizgilerin sebebi olan gevşekliğin tedavisi yani kollajen üretimini arttırabilen uygulamalar önerilmektedir. Gevşek olan ciltlerde kollajen miktarının arttırılarak cildin sıkılaşması amaçlanır. Bu tedavilerden morpheus 8 body uygulaması ile karın cildine küçük iğne vuruşları ile radyofrekans enerjisi iletilir. İğneli radyofrekans tedavisi sonrasında ciltte oluşan kontrollü travma alanları, hücrelerin o bölgeye toplaşarak yara iyileşme sürecini başlatır. Yara iyileşmesi sırasında kan dolaşımı hızlanır, daha fazla oksijen hasarlı alana gelmiş olur ve ilk savunma başlamış olur. Daha sonra hücreler yeni kollajen ve elastik lif üretimi ile bölgede zamanla daha sıkı bir cilt oluşmasını sağlayabilmektedir.

Morpheus 8 body nasıl uygulanır?

Morpheus 8 body tedavisi ile kişiye özel olarak açılan (titanyumdioksit) başlık ile tüm cilt belirli yönlerde taranarak uygulama yapılır. Morpheus 8 body başlıkları vücut için 24 pin ve 40 pin olarak iki çeşittir, bu başlıklar cilde temas ettirilir ve atış yapılır. Çok ince mikro iğneleri olan başlıklardan hekim tarafından belirlenen radyofrekans enerjisi cilde hızla aktarılır. Seans sayısı hekim tarafından belirlenir. Seans sayıları diğer tedavi seçenekleri ile kombine edilerek de belirlenir. Bu nedenle hekim uygun görürse tek seans da uygulanabilir. Sadece morpheus 8 body uygulanacak ise 3-5 seans 3-4 hafta aralarla uygulanabilir. Uygulama öncesinde anestezik etkili bir krem uygulanır. Uygulama süresi 15-45 dakika arasında olup uygulanacak cilt bölgesinin genişliğine göre süre uzayabilir veya kısalabilir.

Morpheus 8 (body) sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulama bölgesini tahriş edecek kıyafetlerden, kese, lif gibi uygulamalardan 2-3 gün kaçınmakta fayda vardır. İlk 24 saat su değmemesi ve uygulama sonrası 2-3 gün bolca nemlendirilmesi tavsiye edilmektedir.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır. Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 

Copyright ­© 2018 - 2023

Telefon

Telefon

WhatsApp

WhatsApp

Bize Ulaşın
Kapat
Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.