Morpheus 8 Body Uygulama Alanları

  • Çatlaklar (stria)
  • Karın Sarkması
  • Dirsek Çevresi Kırışıklık
  • Diz Çevresi Kırışıklık
  • İç Bacak Sarkması
  • Kol Sarkması
  • Selülit Tedavisi

ÇATLAKLAR (STRİA)

Cilt Çatlakları Nedir?

Kollajen liflerinin aşırı gerilmeye dayanamayarak kırılmasıyla oluşan ve cildin buralardan adeta fay hatları gibi birbirinden uzaklaşıp, sedefimsi, buruşuk bantlar şekilde görünmesine çatlak denir. Cilt çatlakları, sıklıkla ergenlik sırasında veya hamilelik dönemlerinde ortaya çıkan, cildin yeterince hızlı esneyememesi nedeniyle görülen bir estetik problemdir.

Cilt Çatlakları neden Olur?

Cilt çatlakları, sıklıkla ergenlik döneminde yani hızlı büyüme ve kilo alma durumlarında veya hamilelik sırasında, derinin gerilip yeterince esneyememesi durumunda oluşur. Adeta cilt yırtıkları gibi düşünülebilir. Çatlak olan bölgelerde ilk görüntü kırmızı-morumsu bantlar şeklinde olur; zamanla rengi solar ve cilt incelir, hafif parlak buruşuk bir görünüm alır.

Cildin Çatlamasını Önlemek Mümkün müdür?

Çatlaklar, en sık hızlı büyümenin görüldüğü ‘ergenlik’ döneminde ve hamilelik sırasında gözlenir. Ergenlik çağında daha fazla cilt nemlendiricileri kullanılabilir ve cildin ihtiyacı olan miktarda bol su içerek (2-2,5) önlem alınabilir. Aynı şekilde hamilelerimiz kendilerini kontrol edebildikleri ölçüde beslenmelerine dikkat edebilirler, içtikleri suya da özen gösterebilirler. Genetik yatkınlığı olan kişilerde alınan önlemlere rağmen yine de cilt çatlaklakları oluşabilir. Fakat alınan önlemler sayesinde bu durum daha azaltılabilir.

Çatlak Tedavisi

Cilt çatlakları adından da anlaşıldığı gibi cildin çatladığı yani bütünlüğünün bozulduğu yerlerdir. Cilt çatlağı olan bölgeyi iki parmak arasında gerdiğimiz zaman bile cildin zayıf ve transparan alanlar içerdiği görülmektedir. Bu durumda tedavi ile istenen aslında çatlak ciltteki buruşuk görünümün düzeltilmesidir. Cilt çatlaklarının tedavisinde bilinen en etkin tedavi cildi germektir. Ancak cilt germe bir ameliyattır ve her cerrahi operasyonunun kendine ait avantajları ve dezavantajları vardır. Üstelik cilt çatlaklarının bulunduğu bazı bölgelere asla cerrahi tedavi uygulanamaz. Örneğin bölgesel olarak bulunan bant şeklindeki lezyonların cerrahi eksizyonu (kesilip dikilmesi) yeni bir cerrahi iz olacağı için ameliyat pek tercih edilmez. Bu durumda cerrahi olmayan seçenekler düşünülür. Günümüze kadar bu konuda pek çok tedavi denenmiştir ve çok başarılı olamamıştır. Ancak son yıllarda yüz ve boyun gençleştirme amaçlı uygulanan iğneli radyofrekans tedavileri çatlakların da tedavisinde denenmiş ve yüz güldürücü sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Morpheus veya morfeus8 body tedavisinde uygulanan bölgede cildin kendi kollajeninin üretimini kendisinin yapması amaçlanmaktadır. Ayrıca bu yöntem sayesinde dokuda pürüzsüzlük dolaysıyla gergin bir görünüm elde edilebilmektedir.

Bacaklar, sırt, bel yanları, kalça üzeri neşter için elverişli bölgeler değildir. Bu durumda ameliyatsız seçenekler düşünülmelidir. Bu seçenekleri değerlendirirken çatlak nedenlerini iyi bilmeli ve onları nasıl iyileştirebileceğimize odaklanmalıyız. Bu durumda çatlak olan bölgede dokuyu güçlendiren seçenekleri seçebiliriz. Kollajen üretimini yeniden düzenleyen, cildin bağ dokusunu kalınlaştıran uygulamaları kombine edebiliriz. Bu seçeneklerin başında morpheus 8 uygulaması gelmektedir. Morpheus 8 body ile ciltte kontrollü bir travma yaratılarak, yeniden iyileştirme, dolayısıyla kollajen üretimi için tetiklenebilmektedir. Uygulama sıklığı 3-4 hafta aralarladır. Seans sayısı hekim tarafından ve ihtiyaca göre belirlenir. Eş zamanlı vitamin ve amino asit enjeksiyonları, cellbooster ve paris ışıltısı gibi hyaluronik asit içinde yavaş salınımlı mezoterapi yöntemleri ile desteklenilebilir.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır.Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından hastanede gerçekleştirilmektedir. Burdaki sonuçlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Copyright ­© 2018 - 2022

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.