Scarlet S Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Scarlet S Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Radyofrekans Scarlet S ile Yüz Gençleştirme

Cilt gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe etkisi için altın iğne radyofrekans altın iğneleri ile cildin kollajen ve elastik liflerinin üretimini arttırır, bunu dermisi kontrollü bir şekilde uyararak yaparlar.

Scarlet S radyofrekans uygulamasında kişiye özel kullanımı olan bir başlık aracılığıyla cildin dermis tabakasına kontrollü bir enerji gönderilir. bu enerji sayesinde cildin kollajen ve elastik lif üreten uyarılmış ve çalışmaları teşvik edilmiş olur. Cildin sağlığı ve gençleşmesi için öncelikle dermisi uyaran ve mevcut yapıya da hasar vermeyen yöntemlere ihtiyaç vardır. ameliyat olmak istemeyen kişiler için önerilebilecek yöntemlerden birisidir.

Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Altın iğne, cildin kendi kollajenini üretmesi için altın iğne tedavisi ile cildi uyaran bir yöntemdir. Altın iğne tek başına Scarlet S cihazı ile uygulanabileceği gibi beraberinde plazma tedavisi ve vitamin ile de kombine edilebilir. Tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek sıklıkla uyguladığım altın iğne radyofrekans Scarlet S sayesinde cildin kendi özelliğine yani ince veya kalın ya da kuru veya yağlı olmasına göre belirlediğim dozlarda ve uygun derinliklerde “kontrollü” bir travma yaratıp, bu travmayı onarmasını tetikleyerek cildi uyarmış oluyoruz. Uyarılmış cilt altın iğne radyofrekans sayesinde yeni kollajen yapımını da eş zamanlı arttrmış oluyor.

Cildi güneş hasarından dolayı kızarık ve lekeli olanlarda, gözenekleri belirgin ve yağlı olanlarda, kırışıklık sorunu olan ve dolgu ya da toksin yaptırmak istemeyenlerde, dolgu ve toksin yapmalarına rağmen ciltlerinde sarkma ve yumuşaklık olan kişilerde , rozacea (gül hastalığı) veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde tedavi önerim Altın İğneli Radyofrekans.

Kimler scarlet s altın iğneli radyofrekans uygulamasını yaptırabilir?

Kadın ve erkek her iki cins de yaptırabilir. aknelerde ve akne izlerinde kullanıldığı için ergenlikte de lokal olarak çalışılabilir.

 • Akne izleri olan gençler (temel tedavilere destek olarak)
 • Cildi güneşten hasar görmüş kızarık ve lekeleri olanlarda
 • Gözenekleri belirgin ve yağlı olan ciltler
 • Kırışıklıkları olan ancak dolgu ya da toksin yaptırmak istemeyenler
 • Dolgu (hyaluronik asit) ve kas gevşetici kırışıklık tedavisi uygulamalarına rağmen ciltlerinde sarkma ve yumuşaklık sorunu olanlar
 • Rozacea (gül hastalığı) veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek uygulanabilir.

İhtiyacınızı doğru değerlendirmek için cildinizi iyi değerlendirmeli; cilt ve metabolizma ilişkinizi iyi tanımlamalısınız. Bu değerlendirmeyi güvendiğiniz dermatoloğunuz ile beraber yapabilirsiniz.

Şahsen benim tercihim örneğin akne sorunu ile gelen hastalarım için, yaşı ne olursa olsun ergenlikte yapılabilecek temel akne tedavilerine bu yaşta da öncelik vermektir. Çünkü akne 40’lı yaşlarda da görülebilir ve sebebi endokrin hormonlarımızla ilgili bir enflamasyon hastalığı glikasyon dediğimiz insülin direnci olabilir.Ergenlik aknesinin temel sebebi, elbette hormonal aktivitenin artması ve bunun kontrol altına alınmasındaki zorluktur. Ancak yine de akneye yol açabilecek ek sebepleri araştırmak (vitamin, demir eksikliği veya diğer endokrin hastalıklarla ilişkisi), ilave olarak da daha basit IPL, yöntemlerle desteklemek olabilir. Bu tedavilere ek olarak akne izlerini azaltmak ya da ciltteki sebum dediğimiz yağ salgısını kontrol altına almak için iğneli radyofrekans yöntemi önerilir.

Kullanım Alanları

 • Ameliyat istemeyenler için etkili yüz gençleştirme, cilt yenileme
 • Yüz sarkması ve boyun sarkması tedavisi
 • Yüz ovalinin belirginleştirilmesi
 • Cilt sıkılaştırma
 • Akne skar tedavisi (akne izleri tedavisi)
 • Gözenek sıkılaştırma ve cilt yağlanmasının dengelenmesi
 • İnce kırışıklıkların tedavisi (akordiyon çizgileri)
 • Cilt çatlakları (stria) tedavisi
 • Yara izleri tedavisi
 • Leke (pigment) tedavisi
 • Vücutta bölgesel cilt sarkması tedavisi (vücut sıkılaştırma)
 • Kılcal damar (yüz telenjiektazileri) tedavisi
 • Koltuk altı terlemesi (Hiperhidroz) tedavisi
 • Kol sarkmalarının giderilmesi
Altın İğne Tedavisi - Scarlet S ile Ameliyatsız Yüz Germe

Cildiniz Uyarılmazsa Yaşlanır

Dr. Betül ŞENGÖR

Cildi uyaran etkili uygulamalar var mı? Kontrollü Travma ile Cildiniz Gençleşebiliyor!

Sağlıklı olup da ciltlerinin daha genç görünmesini isteyen hastalarıma, bir hekim olarak “cilt vücudun aynasıdır” prensibi ile yaklaşıyorum. Bu nedenle sadece yüzlerine yönelik değil, vücut sağlığına yönelik de tıbbi tetkik bilgileri verilmektedir Cildi uyaran uygulamaların başında; üzerine yoğunlaştığım hatta kendimde de sonuçlarını gözlemlediğim iğneleme yöntemleri gelmektedir. Bu uygulamaların arasında cilde kontrollü ve ‘etkili’ uyarıyı yapan Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulaması geliyor. Bu uygulama ile kişinin cildinin rengine, kalınlığına, üzerindeki hasar oranına, kılcal damarına veya gözenek yapısına uygun dozlarda ve derinliklerde küçük iğneler ile radyofrekans verilir. Scarlet S radyofrekans yönteminde ciltte, uyarı amaçlı yapılan düşük dozlar sayesinde kontrollü travmalar yaratılmaktadır. Bu travmalar bizim yarattığımız ‘geçici hasarı’ iyileştirmek için cildin çaba sarf etmesini ve kendine gelmesini sağlamakta yardımcı olmaktadır. Beraberinde kombine edilen diğer uygulamalar ile bu etkinin daha sağlıklı ve kalıcı olmasını sağlamak da mümkündür. Kendime uyguladığım kombinasyonu cilt sağlığı için hastalarıma da tercih ediyorum. Bu nedenle altın iğne radyofrekans Scarlet S uygulaması ile eş zamanlı uyguladığımız PRP tedavisini sıklıkla öneririm. Plazma tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen plazmadır. Bu nedenle kendinden kendine yani otolog bir uygulamadır. Avantajı ise zengin ve alerji riski olmayan bu tanıdık iksirin (kendi kanımız) travma bölgesine hizmet edecek destek yapıların verilmesidir.

Cilt altın iğneli radyofrekans Scarlets ve Plazma tedavisi ile hemen aynı gün canlanmakta ve görsel olarak fark edilir etkiler aynı hafta gözlenmektedir. Ancak biz dışardan görmesek bile cilt altında tamir yaklaşık 3 hafta boyunca devam eder.Fibroblastlar ise bu tamir sırasında görev alırlar ve yeni kollajen, elastik lif ve hyaluronik asit üreterek cildin gençleşmesine katkı sağlarlar. Altın iğne radyofrekans yöntemi Scarlet S ile cildin epidermis dediğimiz üst tabakası ve dermis dediğimiz ikinci tabakasının birlikte tamir edilmesi cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkili yöntemlerden biridir. Kimyasal peeling ile sadece epidermise yönelik bir tedavi yapabiliriz bu da cildin üretim yapan fibroblastları tetiklemek için yeterli değildir. Kas gevşetici kırışıklık tedavisi, hyaluronik asit ve vitamin uygulamaları ise dermis içine yapılan enjeksiyon yöntemleridir. Bu enjeksiyonlar ile cildin bağ dokusu güçlendirilir ve fibroblastlar aktive edilir; epidermisteki sorunlara yönelik bir gençleştirme değildir. Dolayısıyla hem epidermis hem de dermis tabakalarını aynı anda tedavi edebilmeye yardımcı en etkili yöntemlerden biri iğneli radyofrekans yöntemi ScarletS’dir.

Scarlet S altın iğne radyofrekans uygulaması sonrasında cildin hücre üretim döngüsü hızlanır, bu nedenle ciltte kuruma hissi olabilir. Ciltteki kuruluk hissi aslında hafif bir peeling etkisi gibidir. İşlem sonrası evde kullanılması önerilen kremlerin de kuruyan cilt tarafından emilimi artabilir. Bu dönemde krem sürülmesi ve bol su içilmesi bu nedenle tavsiye edilir. Bu nedenle dermokozmetik ürünlerin seçiminde de bir dermatolog desteği faydalıdır. İçeriden destek olmak için içtiğimiz suyu arttırmamız (önerilen su miktarı günlük 1.5-2 litre) iyileşmiş dolaşım olduğu için çok etkilidir ve ciltte canlanma etkisi hızla artabilmektedir. Tabii hastalarıma bir dermatolog olarak bazı tavsiyelerim ve önerilerim de cilt gençleştirme etkilerini arttırmak için faydalı olabilmektedir.

Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulaması iki veya dört seans yapılabilir. Uygulama sıklığı ilk başlayanlar için ayda bir ancak idame amaçlı ise 6-12 ayda bir olarak planlanabilir. Kişinin cildini doğru değerlendirerek ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden seçilen diğer uygulamalarla da kombine edilebilmektedir. Scarlet S altın iğneli radyofrekans yönteminin uygulandığı gün 1- 2 saatte tamamen geçen bir kızarıklık olabilir. Kanama, kabuklanma, şişme ya da morarma genellikle görülmez. Bu arada altın iğne radyofrekans uygulanan cilde eş zamanlı yapılan Plazma tedavisi de iğnesiz bir şekilde uygulanmaktadır. Çünkü zaten 1-2.5 mm lik radyofrekans altın iğne tedavisi sayesinde cildimiz herşeyi emmeye hazırdır.

En çok sorulan soru morluk olur mu? Hayır altın iğne radyofrekans Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olup; radyofrekans cihazının başlığının uçlarının çok ince ve iğne derinliğinin kişinin cilt yapısına göre ayarlanabilir olması sayesinde morarma olmaz. Ayrıca kılcal damarlarda hafif koagülasyon (dağlama) etkileri sayesinde ciltteki kızarıklık ve yüzeysel damarlarda da iyileştirici etkileri vardır. Bu nedenle rozacea yani gül hastalığında kızarık olan ciltlerde de tercih edilen bir uygulamadır.

Bu uygulamanın etki mekanizmasını özetleyecek olursam; altın iğneli radyofrekans yöntemi ameliyat istemeyen kişiler için etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir. Bu uygulama ile cildin özelliğine ve ihtiyacına göre hekimin önceden belirlediği doz ve derinlikte kontrollü bir travma yaratıp, oluşan geçici hasarın cilt tarafından onarılması tetiklenmektedir. Cilt kendi kendini onarırken yeni kollajen ve elastik liflerin ve bağ dokusunun ana maddesi hyaluronik asidin üretiminin arttırılması da sağlanmaktadır.

Sadece radyofrekans ile etkili bir cilt gençleştirme mümkün mü?

Şayet gereken zamanda yani belki 25-30’lu yaşlarda cildimizi uyarmak amaçlı bu tip uygulamalara başlamışsak, hiç kilo alıp vermiyorsak, iyi besleniyor ve spor yapıyorsak ve iyi de uyuyorsak belki. Ama keşke! Maalesef yok böyle bir dünya. Kadın olarak hepimizin birçok hormonal döngüleri var; adet öncesi, adet dönemi, premenapoz, menapoz, hamilelik ve emzirme dönemleri, bazen de başka endokrin sebeplerle isteyerek veya istemeyerek kilo alıp vermelerimiz. Bu nedenle tek başına bir çeşit uygulama yeterli olmayabilir. En doğrusu kendimize cildimizi emanet edebileceğimiz güvenebileceğimiz bir doktorumuzun olmasıdır. Özellikle neştersiz bir uygulama istiyorsak ve hatta enjeksiyonsuz; o zaman altın iğneli radyofrekans yöntemi ve Plazma tedavisi oldukça başarılı bulduğum bir yöntemdir. Çünkü her zaman söylediğim gibi cilt uyarılmazsa yaşlanır.

İlave olarak tercih edilecek yöntemleri nasıl seçiyoruz?

Bir dermatolog olarak hastalarımı muayene ederken iyi dinlerim, sorularımla aile öyküsünü, genetik özelliklerini, metabolizmasını, beslenmesini, uyku düzenini, yaşamındaki stres kaynaklarını dolayısıyla oksidasyonlarını iyi tanımlamaya çalışırım. Gerekirse kan testi isteyerek vücut-cilt ilişkisine ait eksiklerini araştırırım. Kan test sonuçlarına göre uygun doz ve sürelerle antioksidan vitaminler yazarım, beslenme önerilerinde bulunurum. Kişinin doğallığını bozmayacak şekilde gençlikteki cilt enerjisine kavuşturacak uygulamalardan; cilt bakımı, IPL, ScarletS, toksin, hyaluronik asit, vitamin enjeksiyonu, mezoterapi, plazma tedavisi gibi neştersiz-ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden uygun olanı veya olanları belirlerim. Şayet hastamın ihtiyacını bu yöntemler ile değil de ameliyat ile çözebileceksek o zaman da kendisine en uygun operasyon yöntemini anlatırım. Özetle empati yaparak ve bilimsel tecrübelerimi hastama samimiyetle sunarım; bir ortak yol belirlediğimizde işlemlerimize uygun sıra ile başlarız.

Öyle bir uygulama olmalı ki; cilt gençleştirme, cilt yenileme, ciltteki elastikiyet kaybını giderme (cilt sıkılaştırma, yüz sarkması tedavisi), boyun toparlama, leke tedavisi, ince kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, yara izi iyileştirme ve daha aklınıza gelebilecek pek çok cilt sorununu gidermede yardımcı olabilsin. Ameliyat istemeyen kişilerin tercih edebileceği bu yöntem ile işlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmek mümkündür.

Scarlet S, derinin tüm katmanlarına –epidermise ve dermise- altın iğnelerle tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcı olabilmektedir.

0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt altına inebilen bu sistem, geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilmekte ve böylece ciltteki çeşitli problemler ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir şekilde çözülebilmektedir. İşlemden sonra ciltte mikro kanallar açıldığından cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan vs. içeren serumlar verilmesi veya Plazma tedavisi uygulanması işlemin etkinliğini arttırmaktadır.

Ameliyatla yüz germeye ve çeşitli cerrahi işlemlere göre çok daha ekonomik olup, kısa iyileşme süresi ve acısız bir uygulama oluşu da tercih edilebilirliğini sağlayabilmektedir.

Danışanın ihtiyacına göre 20-40 dakika süren uygulamanın sonrasında kanama, morarma olmamakta, iğne izi kalmamaktadır. Aylık periyotlarla 3 seans yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda 5 seanslık bir kür gerekebilir. Ertesi yıl 1-2 seans uygulama sonuçların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Scarlet S fraksiyonel radyofrekans teknolojisi sosyal hayata hemen dönebilmeyi sağlarken, geniş tedavi alanı nedeniyle her yaş grubuna uygulanabilmektedir.

Scarlet S: Ameliyatsız Yüz Germe

Sıkça Sorulan Sorular ?

Ameliyatsız yüz germe uygulamasının fiyat bilgisini öğrenebilir miyim ?

Scarlet s uygulamasının fiyatlandırılması doktorumuzun hasta muayenesinden sonra belirlenmektedir.

Scarlet S cihazı tek başına uygulanan bir işlem midir ?

Altın iğne tedavisi tek başına Scarlet s cihazı ile uygulanabileceği gibi beraberinde Plazma tedavisi ve vitamin ile de kombinlenebilir.

Scarlet S ağrılı bir işlem midir ?

Uygulama öncesinde kullanılan anestezik krem sayesinde ağrı, acı hissedilmemektedir.

Scarlet S uygulaması kaç seans yapılmalıdır ?

Önerilen ayda 1 kez, 3 seans şeklindedir. Fakat cildin ihtiyacı hastanın beklentisi ve yaşına göre bu sayı farklılık gösterebilir.

Scarlet s kimlere uygulanabilir ?

Kadın, erkek her iki cins de yaptırabilir. Aknelerde ve akne izlerinde kullanıldığı için ergenlikte de lokal olarak çalışılabilir.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır. Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.
 • 1
  1 answers
  BEHİYE Y 23.12.2022 09:14:26

  Aktif sivvilce döneminde uygulama yapılabilir mi?

  1
  • doktor
   26.12.2022 12:07:03

   Merhaba Behiye Hanım IPL / BBL gibi akne tedavisinde yeri olan uygulamalar yapılabilir. Ancak hekiminiz antibiyotik vererek gerekli görür ise cilt bakımı gibi temizlik uygulamaları yaptırabilir. Bunun dışında, aktif dönemde ki iğneli işlemler hekim ile hasta arasında değerlendirilebilir.

 • 1
  1 answers
  PINAR 14.07.2022 19:24:03

  Merhaba genelde sivilcemi sıkmam ama 3 tane sivilcemle oynayıp geçtikten sonra hafif çukurlar ve bundan aşırı rahatsızım 20 yaşındayım Diyarbakır da mı şubeniz ve çukurlar için işe yarar mı çok fazla yok 5 6 tane çukurlar var küçük küçük ama beni rahatsız ediyor bir de fiyat için bilgi almak istiyordum acaba ulaşabilir misiniz şimdiden teşekkürler

  1
  • doktor
   21.07.2022 11:48:02

   Merhaba, akne izlerinin tedavisi için mutlaka fiziki muayene ile değerlendirmemiz gerekir. Kış aylarında uygulanan bazı tedaviler vardır. Akne izlerinde fraksiyonel lazer uygulaması en çok tercih edilenidir. Yaşadığınız şehirde bir hekime danışarak bahsettiğim tedaviyi yaptırabilirsiniz.

 • 1
  1 answers
  EMİNE Y 3.01.2022 11:25:34

  Merhabalar, sistemik skleroz hastalığı olanlara da önerir misiniz bu uygulamayı (Scarlet altın iğne)? Dudak çevresinde kollajen kaybından dolayı cizgilenmeler ve incelme olduğu için soruyorum, teşekkür ederim şimdiden

  1
  • doktor
   4.01.2022 13:50:40

   Merhaba Emine Hanım Bu hastalıkta, kolajen normalden daha fazla üretildiği için cilt sıkıdır. Dolayısıyla cildin sıkılaşmaya değil esnemeye ihtiyacı vardır. 'Nem Aşısı' yani cilde su veren Hyaluronik Asit içeren tedaviler daha uygun olabilir. Bu konuda yapılmış bilimsel çalışmalar pek fazla olmadığı için kişiye özel tedavi planlamaları yapmak çok daha doğru olacaktır. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Şengör Klinik 05453514666

 • 1
  1 answers
  ESRA 22.12.2021 11:38:53

  merhaba scarlet işlemi yüzdeki yağ dokusunu azaltır mı

  1
  • doktor
   3.01.2022 12:36:52

   Merhaba Esra Hanım Scarlet S cildi ısıtan bir mekanizmaya sahip değildir. Yüzdeki yağ dokusunu azaltıp eritmez. Aksine radyofrekans teknolojisi ve altın iğne uçları sayesinde cildi uyararak bağ dokusunun canlanmasını sağlayıp, cildi kendi kolajenini üretmeye teşvik eder. Detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz. Şengör Klinik , 05453514666

 • 1
  1 answers
  S A 27.08.2021 23:18:57

  Merhaba Betül hanım, 3 yıl kadar önce menopoza girdim. Yüzümdeki ve boynumdaki sarkmalardan şikayetçiyim. Tansiyon hastası olduğum için ameliyat olmam sakıncalı. Bu radyofrekans yöntemini denemek istiyorum ama bazı çekincelerim var. Ne kadar sürede etkisini görürüm? Tek başına yeterli olur mu? Ameliyatla yüz germenin yerini tutar mı? Çok teşekkürler

  1
  • doktor
   27.08.2021 23:19:05

   Sevgili S.Akın, Yüz sarkması ve cilt yaşlanması özellikle menopoza girdikten 2-3 yıl sonra daha fazla belirginleşir. Cilt yenileme yöntemleri arasında, ameliyatsız yüz germe etkisi gösteren Scarlet S gibi radyofrekans uygulamaları var. Bu sayede uyuyan uyarılır, kollajen ve elastik lifleri üretmeleri için güdümlenirler. Ayrıca altın iğneleri sayesinde cildin üretken bağ dokusunda küçük travmalar oluşur. Bunlar iyileşirken de cilt yenilenir. Scarlet S ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında en etkili olanlarındandır ve sonuçları memnuniyet vericidir.

 

Copyright ­© 2018 - 2023

Telefon

Telefon

WhatsApp

WhatsApp

Bize Ulaşın
Kapat
Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.