SculpSure Yöntemi ile Bölgesel İncelme

SculpSure Yöntemi ile Bölgesel İncelme

Ameliyatsız Liposuction olarak da bilinen SculpSure yöntemindeki lazer uygulaması ile, cilt altındaki yağlara nüfuz edebilmek ve bu şekilde bel, basen ve karın gibi yağ tutan bölgeleri inceltmek olanaklıdır. Aslında “lipoliz” tıpta yağ dokusunun eritilmesi anlamında kullanılır. Yağ dokusunun eritilmesi için ameliyatsız olarak enjeksiyonlar da yapılmaktadır. Ancak lipolitik (yağ eritici) olarak kullanılan ilaçların yağ hücrelerinin içine girerek yağların dolaşım ile atılmasını sağlamaktan öteye gidilememekte ve kişiler kısa sürede tekrar eski kilolarına geri dönmektedirler.

Oysa lazer lipolizde hedef, diyet veya egzersiz yapmaya rağmen bölgesel olarak fazla olan yağ dokusunun hücrelerinden “liposuction yapmadan” kurtulabilmektir. İşte bu amaçla dünyanın ilk ve tek FDA onaylı “Ameliyatsız Lazer Lipoliz” yapan vücut şekillendirme ve bölgesel zayıflama için geliştirilmiş olan SculpSure yöntemi ile zayıflamak mümkündür.

SculpSure yöntemi, ameliyatla yapılan liposuction yöntemlerine kıyasla çok daha konforlu ve güvenli bir yöntemdir. Anestezi ihtiyacı olmadan muayenehane koşullarında uygulanabilen bu yöntem de öğlen arası prosedürlerimiz arasına girmiştir.

Cinsiyet ayrımı gözetmeksizin hem kadın hem de erkeklerde, tüm vücut ve cilt tiplerinde karın ve basen bölgelerine aynı anda güvenle uygulanabilir. Adeta bir heykeltraş gibi vücudu şekillendiren soğuk lazer lipoliz, çevre dokuya zarar vermeden inatçı yağların % 25 oranında azalmasına ve incelmesine yardımcı olur. Ortalama 25 dakika süren SculpSure uygulamasıyla parçalanan yağlar vücudun doğal sistemleri yoluyla atılır. İşlem sonrasında bol sıvı alımına özen göstermek, parçalanan yağların dolaşıma katılarak sistemden atılımını kolaylaştıracaktır.

Bu uygulama sırasında cildin üst tabakaları korunarak direkt olarak yağ dokusuna etkili olan lazerin ısı etkisini azaltmak için cihaz eş zamanlı soğuk temas da uygular. Buna rağmen tahammül edilebilir bir ısı hissi dışında, SculpSure oldukça konforlu ve güvenli bir uygulamadır. Klasik liposuctionda olduğu gibi lazer lipoliz sonrasında 3 hafta boyunca korse giyilmesine de gerek yoktur. Uygulanması oldukça pratik olan ameliyatsız lazer lipoliz sonrasında morluk gibi komplikasyonlar da oluşmadığından sosyal yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.

Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme için genellikle tek bir seans uygulama yeterlidir. Ancak kilo verme amaçlı özellikle karın bölgesinde geniş bir alanda yağ dokusu fazla olanlara 6.haftada 2. veya 3. seanslar önerilebilir. İlk sonuçlar uygulamadan 2-6 hafta sonra görülmekle birlikte asıl sonuç 12 hafta sonra ortaya çıkmaktadır.

BÖLGESEL İNCELMEDE LAZER LİPOLİZ VE RADYOFREKANS KOMBİNASYONU İLE MÜKEMMEL SONUÇLAR

Bölgesel yağlardan kurtulmak için ciltte en sağlıklı olan uygulama ‘lazer lipoliz’dir. Ameliyatsız liposuction olarak bilinen bu yöntemin en önemli avantajı vakumsuz olması ve aynı zamanda cildi sıkılaştırarak 25 dakikalik tek seansta yağ yakmasıdır. Genellikle seans olarak uygulanmasının ardından, bir ya da iki hafta sonra ‘radyofrekans’ yöntemi ile de cildin dolaşımının arttırılıp, sıkılaşması için tetiklenmesi doğru olacaktır. Yine vakumsuz olan bu yöntemde son teknoloji sayesinde radyofrekans yanına infrared ilave edilmiştir. Bu iki kombine tedavinin muhteşem sonuçlarını deneyimlemek için bizi arayın.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır.

Soru & Cevap (Sorularınız Doktorumuz veya Asistanı tarafından cevaplanmaktadır.

 

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından hastanede gerçekleştirilmektedir. Burdaki sonuçlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Copyright ­© 2018 - 2021

Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.