Scarlet S Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Altın İğne ile Yüz Gençleştirme

Altın iğne, cildin kendi kollajenini üretmesi için altın iğne tedavisi ile cildi uyaran bir yöntemdir. Altın iğne tek başına Scarlet S cihazı ile uygulanabileceği gibi beraberinde plazma tedavisi  ve vitamin ile de kombine edilebilir. Tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek sıklıkla uyguladığım  altın iğne radyofrekans Scarlet S sayesinde cildin kendi özelliğine yani ince veya kalın ya da kuru veya yağlı olmasına göre belirlediğim dozlarda ve uygun derinliklerde “kontrollü” bir travma yaratıp, bu travmayı onarmasını tetikleyerek cildi uyarmış oluyoruz. Uyarılmış cilt altın iğne radyofrekans sayesinde yeni kollajen yapımını da eş zamanlı arttrmış oluyor.

Cildi güneş hasarından dolayı kızarık ve lekeli olanlarda, gözenekleri belirgin ve yağlı olanlarda, kırışıklık sorunu olan ve dolgu ya da toksin yaptırmak istemeyenlerde, dolgu ve toksin yapmalarına rağmen ciltlerinde sarkma ve yumuşaklık olan kişilerde , rozacea (gül hastalığı) veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde tedavi önerim Altın İğneli Radyofrekans.

Radyofrekans Scarlet S ile Yüz Gençleştirme

Cilt gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe etkisi için altın iğne radyofrekans altın iğneleri ile cildin kollajen ve elastik liflerinin üretimini arttırır, bunu dermisi kontrollü bir şekilde uyararak yaparlar.

Scarlet S radyofrekans uygulamasında kişiye özel kullanımı olan bir başlık aracılığıyla cildin dermis tabakasına kontrollü bir enerji gönderilir. bu enerji sayesinde cildin kollajen ve elastik lif üreten uyarılmış ve çalışmaları teşvik edilmiş olur. Cildin sağlığı ve gençleşmesi için öncelikle dermisi uyaran ve mevcut yapıya da hasar vermeyen yöntemlere ihtiyaç vardır. ameliyat olmak istemeyen kişiler için önerilebilecek yöntemlerden birisidir.

‘Cildiniz Uyarılmazsa Yaşlanır’  bu benim felsem oldu.

Cildi uyaran etkili uygulamalar var mı? Kontrollü Travma ile Cildiniz Gençleşebiliyor!

Sadece yüze yönelik değil, bana gelen bütün hastalarıma vücudun genel sağlığını da olumlu etkileyecek öneri ve tedavilerle birlikte bütünsel yaklaşımım yüzünden cildin iyileştiğini sağlına kavuştuğunu görebiliyorum. Cildi uyaran uygulamaların başında; üzerine yoğunlaştığım hatta kendimde de sonuçlarını gözlemlediğim iğneleme yöntemleri gelmektedir. Bu uygulamaların arasında cilde kontrollü ve ‘etkili’ uyarıyı yapan Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulaması geliyor. Bu uygulama ile kişinin cildinin rengine, kalınlığına, üzerindeki hasar oranına, kılcal damarına veya gözenek yapısına uygun dozlarda ve derinliklerde küçük iğneler ile radyofrekans verilir. Scarlet S radyofrekans yönteminde ciltte, uyarı amaçlı yapılan düşük dozlar sayesinde kontrollü travmalar yaratılmaktadır. Bu travmalar bizim yarattığımız ‘geçici hasarı’ iyileştirmek için cildin çaba sarf etmesini ve kendine gelmesini sağlamakta yardımcı olmaktadır. Beraberinde kombine edilen diğer uygulamalar ile bu etkinin daha sağlıklı ve kalıcı olmasını sağlamak da mümkündür. Benim önerim özellikle altın iğne radyofrekans Scarlet S uygulaması ile eş zamanlı yaptığımız plazma tedavisi uygulaması olmaktadır. Plazma tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen plazmadır. Bu nedenle kendinden kendine yani otolog bir uygulamadır. Avantajı ise zengin ve alerji riski olmayan bu tanıdık iksirin (kendi kanımız) travma bölgesine hizmet edecek destek yapıların verilmesidir.

Cilt altın iğneli radyofrekans Scarlets ve Plazma tedavisi ile hemen aynı gün canlanmakta ve görsel olarak fark edilir etkiler aynı hafta gözlenmektedir. Ancak biz dışardan görmesek bile cilt altında tamir yaklaşık 3 hafta boyunca devam eder.Fibroblastlar ise bu tamir sırasında görev alırlar ve yeni kollajen, elastik lif ve hyaluronik asit üreterek cildin gençleşmesine katkı sağlarlar. Altın iğne radyofrekans yöntemi Scarlet S ile cildin epidermis dediğimiz üst tabakası ve dermis dediğimiz ikinci tabakasının birlikte tamir edilmesi cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkili yöntemlerden biridir. Kimyasal peeling ile sadece epidermise yönelik bir tedavi yapabiliriz bu da cildin üretim yapan fibroblastları tetiklemek için yeterli değildir. Toksin, hyaluronik asit, vitamin uygulamaları ise dermis içine yapılan enjeksiyon yöntemleridir. Bu enjeksiyonlar ile cildin bağ dokusu güçlendirilir ve  fibroblastlar aktive edilir; epidermisteki sorunlara yönelik bir gençleştirme değildir. Dolayısıyla hem epidermis hem de dermis tabakalarını aynı anda tedavi edebilmeye yardımcı en etkili yöntemlerden biri iğneli radyofrekans yöntemi ScarletS’dir.

Scarlet S altın iğne radyofrekans uygulaması sonrası cildimize dışarıdan sürdüğümüz kremlerin de emilimi dolayısıyla etkisi artabilmektedir. Bu nedenle dermokozmetik ürünlerin seçiminde de bir dermatolog desteği faydalıdır. İçeriden destek olmak için içtiğimiz suyu arttırmamız (önerilen su miktarı günlük 1.5-2 litre) iyileşmiş dolaşım olduğu için çok etkilidir ve ciltte canlanma etkisi hızla artabilmektedir. Tabii hastalarıma bir dermatolog olarak bazı tavsiyelerim ve önerilerim de cilt gençleştirme etkilerini arttırmak için faydalı olabilmektedir.

Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulaması iki veya dört seans yapılabilir. Uygulama sıklığı ilk başlayanlar için ayda bir ancak idame amaçlı ise 6-12 ayda bir olarak planlanabilir. Kişinin cildini doğru değerlendirerek ameliyatsız gençleşme yöntemlerinden seçilen diğer uygulamalarla da kombine edilebilmektedir. Scarlet S altın iğneli radyofrekans yönteminin uygulandığı gün 1- 2 saatte tamamen geçen bir kızarıklık olabilir. Kanama, kabuklanma, şişme ya da morarma genellikle görülmez. Bu arada altın iğne radyofrekans uygulanan cilde eş zamanlı yapılan Plazma tedavisi de iğnesiz bir şekilde uygulanmaktadır. Çünkü zaten 1-2.5 mm lik radyofrekans altın iğne tedavisi sayesinde cildimiz herşeyi emmeye hazırdır.

En çok sorulan soru morluk olur mu? Hayır altın iğne radyofrekans Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi olup; radyofrekans cihazının başlığının uçlarının çok ince ve iğne derinliğinin kişinin cilt yapısına göre ayarlanabilir olması sayesinde morarma olmaz. Ayrıca kılcal damarlarda hafif koagülasyon (dağlama) etkileri sayesinde ciltteki kızarıklık ve yüzeysel damarlarda da iyileştirici etkileri vardır. Bu nedenle rozacea yani gül hastalığında kızarık olan ciltlerde de tercih edilen bir uygulamadır.

Bu uygulamanın etki mekanizmasını özetleyecek olursam; altın iğneli radyofrekans yöntemi ameliyat istemeyen kişiler için etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir. Bu uygulama ile cildin özelliğine ve ihtiyacına göre hekimin önceden belirlediği doz ve derinlikte kontrollü bir travma yaratıp, oluşan geçici hasarın cilt tarafından onarılması tetiklenmektedir. Cilt kendi kendini onarırken yeni kollajen ve elastik liflerin ve bağ dokusunun ana maddesi hyaluronik asidin üretiminin arttırılması da sağlanmaktadır.

Kimler scarlet s altın iğneli radyofrekans uygulamasını yaptırabilir?

Kadın ve erkek her iki cins de yaptırabilir. aknelerde ve akne izlerinde kullanıldığı için ergenlikte de lokal olarak çalışılabilir.

 1. Akne izleri olan gençler (temel tedavilere destek olarak)
 2. Cildi güneşten hasar görmüş kızarık ve lekeleri olanlarda
 3. Gözenekleri belirgin ve yağlı olan ciltler
 4. Kırışıklıkları olan ancak dolgu ya da toksin yaptırmak istemeyenler
 5. Dolgu (hyaluronik asit) ve toksin yapmalarına rağmen ciltlerinde sarkma ve yumuşaklık sorunu olanlar
 6. Rozacea (gül hastalığı) veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde tek başına veya diğer tedavilerle kombine edilerek uygulanabilir. 

İhtiyacınızı doğru değerlendirmek için cildinizi iyi değerlendirmeli; cilt ve metabolizma ilişkinizi iyi tanımlamalısınız. Bu değerlendirmeyi güvendiğiniz dermatoloğunuz ile beraber yapabilirsiniz.

Şahsen benim tercihim örneğin akne sorunu ile gelen hastalarım için, yaşı ne olursa olsun ergenlikte yapılabilecek temel akne tedavilerine bu yaşta da öncelik vermektir. Çünkü akne 40’lı yaşlarda da görülebilir ve sebebi endokrin hormonlarımızla ilgili bir enflamasyon hastalığı glikasyon dediğimiz insülin direnci olabilir.Ergenlik aknesinin temel sebebi, elbette hormonal aktivitenin artması ve bunun kontrol altına alınmasındaki zorluktur. Ancak yine de akneye yol açabilecek ek sebepleri araştırmak (vitamin, demir eksikliği veya diğer endokrin hastalıklarla ilişkisi), ilave olarak da daha basit IPL, yöntemlerle desteklemek olabilir. Bu tedavilere ek olarak akne izlerini azaltmak ya da ciltteki sebum dediğimiz yağ salgısını kontrol altına almak için iğneli radyofrekans yönteminden destek alınabillir.

Sadece radyofrekans ile etkili bir cilt gençleştirme mümkün mü?

Şayet gereken zamanda yani belki 25-30’lu yaşlarda cildimizi uyarmak amaçlı bu tip uygulamalara başlamışsak, hiç kilo alıp vermiyorsak, iyi besleniyor ve spor yapıyorsak ve iyi de uyuyorsak belki. Ama keşke! Maalesef yok böyle bir dünya. Kadın olarak hepimizin birçok hormonal döngüleri var; adet öncesi, adet dönemi, premenapoz, menapoz, hamilelik ve emzirme dönemleri, bazen de başka endokrin sebeplerle isteyerek veya istemeyerek kilo alıp vermelerimiz. Bu nedenle tek başına bir çeşit uygulama yeterli olmayabilir. En doğrusu kendimize cildimizi emanet edebileceğimiz güvenebileceğimiz bir doktorumuzun olmasıdır. Özellikle neştersiz bir uygulama istiyorsak ve hatta enjeksiyonsuz; o zaman altın iğneli radyofrekans yöntemi ve Plazma tedavisi oldukça başarılı bulduğum bir yöntemdir. Çünkü her zaman söylediğim gibi ‘cilt uyarılmazsa yaşlanır’.

İlave olarak tercih edilecek yöntemleri nasıl seçiyoruz?

Bir dermatolog olarak hastalarımı muayene ederken iyi dinlerim, sorularımla aile öyküsünü, genetik özelliklerini, metabolizmasını, beslenmesini, uyku düzenini, yaşamındaki stres kaynaklarını dolayısıyla oksidasyonlarını iyi tanımlamaya çalışırım. Gerekirse kan testi isteyerek vücut-cilt ilişkisine ait eksiklerini araştırırım. Kan test sonuçlarına göre uygun doz ve sürelerle antioksidan vitaminler yazarım, beslenme önerilerinde bulunurum. Kişinin doğallığını bozmayacak şekilde gençlikteki cilt enerjisine kavuşturacak uygulamalardan; cilt bakımı, IPL, ScarletS, toksin, hyaluronik asit, vitamin enjeksiyonu, mezoterapi, plazma tedavisi gibi neştersiz-ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden uygun olanı veya olanları belirlerim. Şayet hastamın ihtiyacını bu yöntemler ile değil de ameliyat ile çözebileceksek o zaman da kendisine en uygun operasyon yöntemini anlatırım. Özetle empati yaparak ve bilimsel tecrübelerimi hastama samimiyetle sunarım; bir ortak yol belirlediğimizde işlemlerimize uygun sıra ile başlarız.

Öyle bir uygulama olmalı ki; cilt gençleştirme, cilt yenileme, ciltteki elastikiyet kaybını giderme (cilt sıkılaştırma, yüz sarkması tedavisi), boyun toparlama, leke tedavisi, ince kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, yara izi iyileştirme ve daha aklınıza gelebilecek pek çok cilt sorununu gidermede yardımcı olabilsin. Ameliyat istemeyen kişilerin tercih edebileceği bu yöntem ile işlemden sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmek mümkündür.

Scarlet S, derinin tüm katmanlarına –epidermise ve dermise- altın iğnelerle tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcı olabilmektedir.
0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt altına inebilen bu sistem, geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilmekte ve böylece ciltteki çeşitli problemler ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir şekilde çözülebilmektedir. İşlemden sonra ciltte mikro kanallar açıldığından cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan vs. içeren serumlar verilmesi veya Plazma tedavisi uygulanması işlemin etkinliğini arttırmaktadır.

Ameliyatla yüz germeye ve çeşitli cerrahi işlemlere göre çok daha ekonomik olup, kısa iyileşme süresi ve acısız bir uygulama oluşu da tercih edilebilirliğini sağlayabilmektedir.

Danışanın ihtiyacına göre 20-40 dakika süren uygulamanın sonrasında kanama, morarma olmamakta, iğne izi kalmamaktadır. Aylık periyotlarla 3 seans yeterli olmaktadır. Bazı durumlarda 5 seanslık bir kür gerekebilir. Ertesi yıl 1-2 seans uygulama sonuçların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Scarlet S fraksiyonel radyofrekans teknolojisi sosyal hayata hemen dönebilmeyi sağlarken, geniş tedavi alanı nedeniyle her yaş grubuna uygulanabilmektedir.

Kullanım Alanları

 • Ameliyat istemeyenler için etkili yüz gençleştirme, cilt yenileme
 • Yüz sarkması ve boyun sarkması tedavisi
 • Yüz ovalinin belirginleştirilmesi
 • Cilt sıkılaştırma
 • Akne skar tedavisi (akne izleri tedavisi)
 • Gözenek sıkılaştırma ve cilt yağlanmasının dengelenmesi
 • İnce kırışıklıkların tedavisi (akordiyon çizgileri)
 • Cilt çatlakları (stria) tedavisi
 • Yara izleri tedavisi
 • Leke (pigment) tedavisi
 • Vücutta bölgesel cilt sarkması tedavisi (vücut sıkılaştırma)
 • Kılcal damar (yüz telenjiektazileri) tedavisi
 • Koltuk altı terlemesi (Hiperhidroz) tedavisi
 • Kol sarkmalarının giderilmesi

Sıkça Sorulan Sorular ?

Scarlet s uygulamasının fiyatlandırılması doktorumuzun hasta muayenesinden sonra belirlenmektedir.

Altın iğne tedavisi tek başına Scarlet s cihazı ile uygulanabileceği gibi beraberinde Plazma tedavisi ve vitamin ile de kombinlenebilir.

Uygulama öncesinde kullanılan anestezik krem sayesinde ağrı, acı hissedilmemektedir.

Önerilen ayda 1 kez, 3 seans şeklindedir. Fakat cildin ihtiyacı hastanın beklentisi ve yaşına göre bu sayı farklılık gösterebilir.

Kadın, erkek her iki cins de yaptırabilir. Aknelerde ve akne izlerinde kullanıldığı için ergenlikte de lokal olarak çalışılabilir.

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır.

Soru & Cevap

 • 13 Şubat 2018
  S.Akın

  Merhaba Betül hanım,

  3 yıl kadar önce menopoza girdim. Yüzümdeki ve boynumdaki sarkmalardan şikayetçiyim. Tansiyon hastası olduğum için ameliyat olmam sakıncalı. Bu radyofrekans yöntemini denemek istiyorum ama bazı çekincelerim var. Ne kadar sürede etkisini görürüm? Tek başına yeterli olur mu? Ameliyatla yüz germenin yerini tutar mı?

  Çok teşekkürler

 • 13 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Sevgili S.Akın,

  Yüz sarkması ve cilt yaşlanması özellikle menopoza girdikten 2-3 yıl sonra daha fazla belirginleşir. Cilt yenileme yöntemleri arasında, ameliyatsız yüz germe etkisi gösteren Scarlet S gibi radyofrekans uygulamaları var. Bu sayede uyuyan uyarılır, kollajen ve elastik lifleri üretmeleri için güdümlenirler. Ayrıca altın iğneleri sayesinde cildin üretken bağ dokusunda küçük travmalar oluşur. Bunlar iyileşirken de cilt yenilenir. Scarlet S ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında en etkili olanlarındandır ve sonuçları memnuniyet vericidir.

 • 13 Şubat 2018
  Merve

  Scarlet S te ilk seansımı yaptırdım.Şimdiden cildimdeki gerilmeyi hissediyorum.Diğer seansları sabırsızlıkla bekliyorum.Betül hanım a iki yıla yakın zamandır gidiyorum.O’nun tavsiye ettiği herşeyi gözüm kapalı yaptırabilirim.Çünkü kendisi son derece gerçekçi ve işini titizlikle yapan bir doktor.İyiki varsınız Betül hanım sizi SEVİYORUM :))

 • 13 Şubat 2018
  E.D

  Doktor hanım iyi günler
  Yanak sarkması problemimi gidermek için yüz sıkılaştırma yöntemi ararken Scarlet S hakkında yazınızı okudum. Yüzümü ameliyatla gerdirmekten korkuyorum. Bu altın iğne tedavisi de cilt gençleştirme yapıyor mu gerçekten?

 • 13 Şubat 2018
  saliha

  merhaba yüzümde hafif yag bezeleri sivilce ve sivilce izleri var 31 yaşındayım,geçen kış dermoroller ve dermapen 6 seans yaptırdım .yüzümde gerginlik ve temizlikten başka hiiç bir şeye cevap vermedi.
  hala izlerim duruyor.ve sivilceler de çıkıyor ara ara ve çıkan her sivilce iz bırakarak yok oluyor..

  scarlet s fiyatları ne şekilde yardımcı olablirmisiniz bu sistemde kesin sonuç alırmıyız ve ne kadar ücret çıkar ?
  teşekkür ederim.

 • 13 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Saliha hanım geçmiş olsun. Akne ve akne skarlarında Scarlet S dermaroller ve dermapene göre çok daha etkili. Dermaroller ile ciltte yüzeyel olarak peeling etkisi elde edilir. Dermapen ile biraz daha derin peeling etkisi dolayısı ile skar tedavisi yapılabilir. Scarlet S ile cildin istenilen seviyesine kadar etki etmek mümkündür. Akne skarlarının ortası çukur kenarları kabarıktır. Kabarık olan kenarların seviyesini azaltmak cildi sıkılaştırmak ve cilt germe etkileri sayesinde akne izleri oldukça iyileşmiş görünecektir. Scarlet S in altın iğneli radyofrekans başlığını cildin özelliğine ve ihtiyacına göre ayarlayıp konforlu çalışmak mümkündür. Tüm yüz ve boyun bölgesinin üst kısmı homojen bir şekilde Scarlet S başlığı ile taranır. Hemen arkasından (trombositten zengin plazma) uygulaması ile tedavi sona erer. Tüm bu işlemler toplam 45 dakika sürer. tedavisi günümüzde yara iyileşmesi ve cilt sıkılaştırma tedavilerinde ilk sıralarda yer alan bir uygulamadır. Bu iki tedaviyi birleştirerek cildin daha pürüzsüz gergin olmasını sağlamak mümkündür. Sizin aktif olarak devam eden yeni çıkan sivilce probleminizi öncelikle ele alıp sebebine yönelik araştırma ve tedavi planına ihtiyacınız var. Elbette bu tedaviye uygun olup olmadığınızı sizi muayene ederek karar verebilirim. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz. Sevgilerimle

 • 13 Şubat 2018
  metin

  Betül hanım merhaba;
  Scarlet S tanıtımınızı okudum , 49 yaşındayım ve artık bazı küçük müdahalelere ihtiyaç duyduğumu düşünüyorum ,ancak yüz mimiklerini etkileyen bir takım anti ageing uygulamalara karşı çekincelerim var , bu sistemin yüz mimiklerini etkilemeden cilde zindelik verdiğini anlıyorum acaba benim gibi erkek hastalarınız içinde uygunmudur

 • 13 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Metin Bey, merhaba. Altın iğneli radyofrekans yöntemi ScarletS yüze herhangi bir enjeksiyon yöntemi değildir. Haklısınız erkeklerde yüz mimiklerinin kadınlara göre çok daha belirgin özellikleri vardır. Erkeklerin cildi daha gözenekli ve daha kalın olup, kaşları daha yoğun dolayısıyla bakışları daha keskindir. Bu nedenle mimikler de çok belirleyici ve önemlidir ancak mimiklere bağlı yaşlanma tedavisinde ilk tercihimizdir. Erkeklere de kişisel mimik özelliklerine uygun yapıyorum. Sizin ilgilendiğiniz bu yöntem mimiklere olumsuz etki yaratmaz. Ameliyatsız yüz germe tekniği olarak bilinen ScarletS yönteminde, altın iğne uçlu bir başlık aracılığıyla tüm cilt boşluk bırakmadan taranır. Başlığın cilde değdirilmesi ile ve önceden cihaz üzerinde belirlediğimiz doz ve milimetrik iğne batma ayarlamaları sayesinde cildin altında binlerce uyarı sağlanmış olur. Bu uyarı cildin kan dolaşımını harekete geçirir ve adeta onarım ve iyileşme tetiği çekilmiş olur. Hemen işlem sonrası vitamin ve uygulaması yapılarak dokunun tamir etme mekanizması güçlendirilir. İşlem sonrası kişiye özel olarak kullanması gereken kremleri de öneriyorum. Bu kremler cilt tarafından daha hızlı emilebillir özellikte kremler olduğu için günler içinde gözeneklerde sıkılaşma, ciltte pürüzsüzlük başlıyor. İhtiyaca göre ayda bir olmak üzere 3 ya da 4 seans yapılabilir. Ciltteki onarımın 2. haftasından sonra yeni kollajen üretiminin de tetiklenmesiyle birlikte ciltte sıkılaşma ve cilt sarkmalarının da iyileştiğini gözleyebilirsiniz. İşlem 40-45 dakika sürüp, daha önce de belirttiğim gibi mimikler üzerinde veya cildin genelinde herhangi bir yan etkisi yoktur; ağrısız ve konforlu bir uygulamadır.

 • 13 Şubat 2018
  Leyla

  Merhaba,

  Gözaltı dolgusu olan yuze uygulanabılıyor mu?

 • 13 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Leyla Hanım merhaba, ScarletS, ameliyatsız yüz germe cihazı ,dolgu,ıpl,lazer,vitamin,somon gibi birçok diğer yöntemlerle birlikte rahatlıkla uygulanabilir.Ancak, bu işlemlerin size olan yararlılık ilişkisini iyi kurmak, ihtiyacı iyi belirlemek gerekir. Aynı gün yapılması uygun değildir, dolgu ve diğer işlemler farklı günlerde uygulanabilir. Tabi ideal olan sizi dermatolojik muayene ile değerlendirmemiz olacaktır.

 • 13 Şubat 2018
  Seda

  Gozeneklerde gercekten etkili oluyor mu acaba?tamamen iyilesme suresi nasil oluyor islem yapildiktan sonra bakimi nasil oluyor?islemden sonraki gunlerde makyaj vs yapilabilior mu

 • 13 Şubat 2018
  Betül Şengör

  ScarletS ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında en etkili olanlarından birisidir.Cildin gözeneklerinin sıkılaşması,bağdokusunun,kollajen üretiminin artması ve sıkılaşması için ayda bir olmak üzere 2 veya 3 defa önerilmektedir.Hastalarımın ciltlerinin pürüzsüzleştiğini ve gözeneklerinin belirgin şekilde sıkılaştığını gördüm.Sizin ihtiyacınız olan ScarletS mi ? yoksa farklı bir yöntem mi? Muayene etmeden bir şey söylemek mümkün değil.Ancak işlemden hemen sonra günlük hayata dönülebilir 2-3 gün süreyle kimyasal içeriklerden (fondöten-pudra) uzak kalmayı öneririm.

 • 13 Şubat 2018
  Zekiye

  Merhaba benim de derin akne skarlarm var .scarlets cilde uygulandığında gözeneklerde meydana gelen küçülme aradan 1 yıl veya daha fazla süre geçtiğinde etkisini kaybeder mi? Ertesi sene veya daha sonraki yıllarda tekrar yaptırmam gerekir mi.Teşekkürler…

 • 13 Şubat 2018
  Betül Şengör

  ScarletS ve diğer teknolojik cihaz uygulamalarında hepsinin belirli aralıklarla tekrarlanması önerilir.Çünkü her geçen yıl cildimizin bağ dokusunun gevşediği üretim hızının yaşla ilişkili olarak azaldığını biliyoruz.İlk uygulamanın etkisini tamamen kaybettiğini söylemek mümkün değil.Çünkü cildine iyi bakan,iyi beslenen,iyi uyuyan kişilerde ihtiyaç olmayabilir.

 • 13 Şubat 2018
  ayse

  Merhaba altin gnede basari orani nasildir ? Yuzeysel cukurlar tamamen gecer mi ?

 • 13 Şubat 2018
  Betül Şengör

  ScarletS altın iğne radyofrekans yöntemi ile hedeflediğimiz cildin dermis tabakasının uyarılması ve kollajen üretiminin tetiklenmesidir. Altın iğne uçları cildin alt tabakasında travma yaratarak ve radyofrekans enerjisi sayesinde adeta yara iyileşme sürecindeki gibi bir tamir mekanizmasını devreye sokar. Bunun sonucunda cilt yediğimiz besinleri buraya taşıyarak bu bölgeyi iyileştirir.işlem ayda bir olmak üzere 2 veya 3 seans önerilir.kişisel olarak kendi deneyimim ve bilimsel tecrübeme uygun olan tedavinin, scarlets altın iğne radyofrekansının mutlaka aynı anda tedavisi ile beraber yapılması şeklinde olduğudur. sayesinde daha sağlıklı sonuçlar alınabilmektedir.Cildin kollajen üretimi arttıkça (9.haftada başlar 16. haftaya kadar sürer) cildin gözeneklerinde daralma,sıkılaşma ve sarkmanın iyileşmesi gözlenebilir.Çukurların silinmesi için muayene ettikten sonra scarlets yeterli olur mu ? yoksa ilave tedaviler gerekir mi ? karar vermek daha doğru olur.

 • 15 Şubat 2018
  Merve ertem

  Scarlet s uygulaması yaptırma süremi uzatır mı?

 • 19 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Scarlet S, cilt gençleştirme yöntemlerinden iğneli radyo frekans yöntemi olup;ameliyatsız yüz germe etkileri ile benim favori tedavimdir. Süresini cildi gençleştirerek olumlu yönde etkileyebilir.Ancak dinamik yani mimik hareketleri ile ilişkili olarak oluşan kırışıklıkların tedavisinde ilk tercihtir.Eğer mimiklerimizi fazla kullanmıyorsak yine ile tedavisi mümkündür. Scarlet S cilt gençleştirme etkisini kırışıklıkları iyileştirerek gösterir.Ciltte kollajen,elastik lif ve hyaluranik asit üretimini artırarak cildi sıkılaştırır,gerebilir.

 • 15 Şubat 2018
  Ferhan öztürk

  Yüzümün çeşitli bölgelerinde dolgu var scarlet s bu dolguların erimesine yada yerlerinin değişmesine sebep olur mu?

 • 19 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Scarlet S Ameliyatsız Yüz Germe cihazı ile cildin bölgelerine uygun derinliklerde iğnelenerek radyofrekans enerjisinin cilde verildiği bir yöntemdir.Dolgu ve kendi hyaluranik asidimizin bulunduğu derinlik oldukça aşağıdadır. Scarlet S dolguları eritmez,bilakis uyarılarak kollajen,elastik lif ve hyaluranik asit üretmesini tetikler.

 • 16 Şubat 2018
  Y.S.

  Merhaba Betul Hanim,
  Sitenizdeki anlatimlar cok aciklayici ve net ancak size birkac sorum olacak ScarletS ile ilgili.
  Yaslari 50+ olan iki ayri kisinin;
  1-Cildinde derin akne izleri olan (ayda 1 derin cilt temizligi uygulaniyor) ancak yuz gerdime ameliyati geciren biri icin ScarletS faydali olabilir mi?
  2-Bugune kadar sadece yaptirmis ancak cildinin kalitesinden memnun olmayan biri ScarletS yaptirirsa ne gibi sonuclar elde edebilir? etkisini azaltir mi?
  Simdiden cok tesekkurler
  Y.S.

 • 23 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Merhaba
  Akne izleri deriden çukur olup,ciltte krater şeklinde görülen izlerdir.Cilt germe ameliyatı sonrası ciltteki çukurlukların derinliği azalmış olmaktadır.Ancak yine de akne izleri küçük gölgeler şeklinde görülebilir.Bu tip durumlarda ameliyatsız cilt germe tedavileri ile desteklenebilir.Scarlet S akne izleri,gözenek küçültme ve cilt dalgalanmalarında tercih edilebilir. RF (radyofrekans) enerjisi Scarlet S cihazında oldukça etkili ve kontrollü bir enerji olup gölgeleri azaltır.

 • 20 Şubat 2018
  Öznur ÖZdemir

  Scarlet s uygulaması hangi yaş aralığında yaptırılmaya başlanabilir?

 • 20 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Öznur Hanım
  İhtiyacınızı doğru değerlendirmek için cildinizi iyi değerlendirmeli; cilt ve metabolizma ilişkinizi iyi tanımlamalısınız. Bu değerlendirmeyi güvendiğiniz dermatoloğunuz ile beraber yapabilirsiniz.Şahsen benim tercihim örneğin akne sorunu ile gelen hastalarım için, yaşı ne olursa olsun ergenlikte yapılabilecek temel akne tedavilerine öncelik vermektir. Çünkü akne 40’lı yaşlarda da görülebilir ve sebebi endokrin hormonlarımızla ilgili bir enflamsyon hastalığı ya da şekerlenme glikasyon dediğimiz insülin direnci olabilir.Ergenlik aknesinin temel sebebi, elbette hormonal aktivitenin artması ve bunun kontrol altına alınmasındaki zorluktur. Ancak yine de akneye yol açabilecek ek sebepleri araştırmak (vitamin, demir eksikliği veya diğer endokrin hastalıklarla ilişkisi), ilave olarak da daha basit IPL, bakım gibi yöntemlerle desteklemek olabilir. Bu tedavilere ek olarak akne izlerini azaltmak ya da ciltteki sebum dediğimiz yağ salgısını kontol altına almak için iğneli radyofrekans yönteminden destek alınabillir.

 • 26 Şubat 2018
  Ece GÜrkan

  Merhaba Betül Hanım
  Sadece radyofrekans ile ameliyatsız cilt gençleştirme mümkün olabilir mi?

 • 26 Şubat 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Ece Hanım
  Şayet gereken zamanda yani belki 25-30’lu yaşlarda cildimizi uyarmak amaçlı bu tip uygulamalara başlamışsak, hiç kilo alıp vermiyorsak, iyi besleniyor ve spor yapıyorsak ve iyi de uyuyorsak belki. Ama keşke! Maalesef yok böyle bir dünya. Kadın olarak hepimizin birçok hormonal döngüleri var; adet öncesi, adet dönemi, premenapoz, menapoz, hamilelik ve emzirme dönemleri, bazen de başka endokrin sebeplerle isteyerek veya istemeyerek kilo alıp vermelerimiz. Bu nedenle tek başına bir çeşit uygulama yeterli olmayabilir. En doğrusu kendimize cildimizi emanet edebileceğimiz güvenebileceğimiz bir doktorumuzun olmasıdır. Özellikle neştersiz bir uygulama istiyorsak ve hatta enjeksiyonsuz; o zaman altın iğneli radyofrekans yöntemi ve ikilisi oldukça başarılı bulduğum ve kendime de uygulattığım bir yöntemdir. Çünkü her zaman söylediğim gibi ‘cilt uyarılmazsa yaşlanır’.

 • 04 Mart 2018
  Serap

  Betül Hanım merhaba. ScarletS aslında son dönemlerde bahsi oldukça geçen altın iğne uygulaması aslında değil mi? Ya da diğerlerinden belirgin bir farkı var mıdır? Bir de cildimde derin ve yaygın güneş lekesi var. Expigment 4 ile lekeleri hafiflettim ama hala belirgin. Scarlets buna etkin bir çözüm sunabilir mi? Son olarak gerek eşinizin, gerekse sizin sosyal medyada da olsa her türlü soruya üşenmeden, kadirşinaslıkla cvp verme nezaketinize teşekkür etmek isterim.. Selamlar, sevgiler..

 • 09 Mart 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Serap Hanım
  Öncelikle övgüleriniz için eşim ve kendi adıma teşekkür ederim. Scarlet S,radyofekans teknolojisinin son ürünüdür.Yeni modelinde iğne uçlarını altın olmak üzere düzenlenmiştir.Hatta son toplantıda DR.Na ile bizzat görüşmelerim de oldu. Bu altın iğne radyofrekansın diğerlerine olan üstünlüğü cildin en üst tabakasına zarar vermemesidir. Sizin gibi leke problemi olan kişilerde de güvenle tercih edilebilmektedir.Hatta dermisteki inatçı lekelerde açılma olduğu da tecrübelerimiz arasındadır.Ancak sizin öncelikle benim tarafımdan muayene edilmenizde fayda olabilir.Çünkü cildinizin lekelerinin günlük mevsimlik bakımını nasıl yapabileceğinizi de belirleriz.Gerekirse kan testi yaparak ağızdan yararı olabilecek vitamin ve antioksidanları belirleriz.Kaldı ki hidrokinon grubu kremleri dikkatli kullanmak gerekir,bu konuda aydınlatılmanız uygun olacaktır.
  Sevgilerimle.

 • 08 Mart 2018
  Ayşe

  Merhaba
  Scarlet S işlemi öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmeliyim ? Özel bir bakım gerekir mi özellikle kullanılmasını istediğiniz bir krem oluyor mu?

 • 08 Mart 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Ayşe Hanım
  ScarletS işlemi öncesinde cildin epidermis yani en üst tabakasının neminin iyi olması yani cildin kuru olmaması önerilir.Ayrıca uçuk ve siğil gibi yayılma potansiyeli olan virüslerin aktif olmaması gerekir.Bu nedenle ScarletS ameliyatsız yüz germe veya cilt gençleştirme uygulaması öncesinde cildin bariyerinin sağlam olması gerekir.İşlem sırasında hijyen koşullarına uyulduğu takdirde herhangi bir risk yoktur. işlem sonrası ilk 4 saat su ile temas edilmemesi yeterlidir.

 • 08 Mart 2018
  Nur

  Scarlets cihazını sadece yüzemi uyguluyorsunuz? Vücutta uyguladığınız bölgeler var mı?

 • 08 Mart 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Nur Hanım
  Scarlet S iğneli radyofrekans yöntemi,cildin sıkılaşması,sağlığına kavuşması,gözeneklerin küçülmesi ve kılcal damarların tedavisinde de tercih edilmektedir.Bu nedenle sadece yüz değil boyun,dekolte,kol iç yüzü,koltuk altı,meme cildi,göbek çevresi,karındaki çatlaklara hatta selülitli bölgelere de uygulanmaktadır.

 • 11 Mart 2018
  selin

  Merhaba Doktor Hanım
  Siz scarletS uygulammasını.Tek başına scarlets ile scarlets arasındaki fark nedir ?
  sevgiler..

 • 11 Mart 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Selin Hanım
  ScarletS tedavisi altın iğnelerden oluşan bir radyofrekans uygulamasıdır.Cildin dermis dediğimiz ikinci tabakasını uyararak kollajen ve elastik lif üretimini tetiklemesi amaçlanmaktadır. tedavisi ise kendi kanımızdan elde edilen trombositlerden zenginleştirilmiş plazma tedavisidir. tedavisi ile cildin yine ikinci tabakası yani dermis hedeflenmektedir. Dermiste kollajen ve elastik liflerin üretimini yapan fibroblast isimli yaşar.Bu ihtiyacı olan uyarıyı,büyüme faktörleri ve besinden zengin plazmamızı vererek onarıcı ve üretici yönlerini desteklemiş oluruz. Scarlet S tedavisini aynı seansta uyguladığımız zaman çok daha etkili olduğunu ve seans sayısının da bu sayede azalabildiğini gördük.

 • 11 Mart 2018
  emine

  Merhaba Hocam
  Scarlett yaptırdıktan ne kadar zaman sonra cilt bakımı yaptırabilirim? Önerdiğiniz bir cilt bakımı var mı ?
  Teşekkürler

 • 11 Mart 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Emine Hanım
  ScarletS tedavisi yaptırdıktan iki hafta sonra cilt bakımı yapılabilir.Özellikle ilk iki hafta savunması artmakta ciltte uyarının etkisiyle kollajen ve elastik lif üretimi de olmaktadır.Bu dönemde hızlanma nedeniyle cildin üst tabakası daha sık ölü derisini atarak hafif
  kuruyabilmektedir. İstenirse nem amaçlı cilt bakımı ile desteklenebilir.
  Benim önerim önce muayene edip ihtiyaca göre karar vermektir. Bazen cilt bakımı yerine hyaluronik asit ile nemlendirme,IPL ile desteklemeyi de önerebiliyorum.

 • 15 Ağustos 2018
  emre sayer

  merhaba ,

  scarlet s tedavisi ile ulthera arasında fark var mıdır ?

  teşekkürler ,emre

 • 28 Ağustos 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Emre Bey,

  Scarlet bir radyofrekans teknolojisidir. Ulthera ise ultrasonik ses dalgaları ile etkili olan bir cihazdır. Ulthera daha çok gıdı bölgesinde yağ birikmesi ile beraber sarkma olan durumlarda tercih edilebilir. Kişisel tercihim scarlet radyofrekans yöntemidir. Scarlet kişiye özel tek kullanımlık altın iğne uçları olan ve bu sayede cilde istediğimiz derinliğe inme imkanı ve kontrolü sağlayan bir uygulamadır.Kontrollü olarak küçük iğneleme ve radyofrekans enerjisi ile ciltte yapılanma onarma,cilt gençleştirme,yara iyileştirme,iz giderme,akne tedavisi,kılcal damar tedavisi gibi bir çok sorunda kullanabiliyoruz. Scarlet ve ulthera arasındaki farkı sorduğunuza göre cildi daha sağlıklı nasıl yapılabildiğini mi araştırıyorsunuz? Ya da ulthera mı size uygun? İsterseniz detaylı bilgi için sitemizdeki video ve soruları inceleyebilirsiniz.

 • 24 Eylül 2018
  Evaldin Evaldin

  Merhaba, dermaroller yaptırdığımda lenf bezlerim şiştiği için seansları bıraktım antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştım. Bu yöntemde de iğneler olduğu için çekindim . Dermaroller daki iğnelere karşı lenf bezleri kendini korumaya almış gibi bir şey söylediler. Bu yöntemde de iğneler olduğu için çekindim. Siz ne dersiniz?

 • 16 Ekim 2018
  Betül Şengör

  Dermaroller ile epidermis üzerine iğneler batar ve dönerek ilerlediği için epidermiste yani cildin ilk tabakasında tahrişe neden olabilir.Bu durumda tahriş sonrası lenf bezleri tepki verebilir ama nadirdir.Farklı bir durum olup olmadığını dermatolojik muayene sonrası söyleyebilirim. Scarlet S ile gözlemlediğim böyle bir bulgu yok.

 • 06 Ekim 2018
  Filiz Erdoğan

  Merhaba,
  Scarlet gıdıda oluşan hafif sarkmaya ne derece etkili olabilir bir de Toksin işlemindeki gibi kaşları kaldırır mı?

 • 16 Ekim 2018
  Betül Şengör

  Scarlet,yei kollajen üretimini arttırmak için cildin yani fibroblastları uyaran iğneli bir yöntem. ise kanımızın plazmasında bulunan büyüme faktörleri ve besleme değeri yüksek kendi özel içeriği ile cildin onarılmasını dolayısıyla anti agingini tetikleyen ve kollajen üretimini arttıran bir diğer uygulamadır.Her ikisini de aynı anda uyguluyoruz.Altın frekans Scarlet sayesinde hızla onarır,dolayısıyla anti aging etki tetiklenmiş oluyor.Gıdı ise hem sarkma hem de yağ birikimi sorunudur.Ancak bazen çene bölgesinin de yeterince çıkık olmaması gıdı varmış görünümüne sebep olabilir.Bu durumda çeneye uygulanacak hyaluoronik asit dolgu ile sorun hafifletebilir . Toksin ise bir kaş gevşeticidir,kaşların kalkması toksin istenen değildir.Kaşların olması gereken anatomik seviyeye getirilmesi hedeflenmelidir.Gıdı ve boyun bölgesinde kas çekilmelerine bağlı bir sorun varsa bu bölgeye Toksin da yapılabilir.

 • 08 Ekim 2018
  Tuğçe Aydın

  Scarlet S işleminden sonra makyaj yapabilir miyim ? Güneşe ne zaman çıkabilirim ?

 • 08 Ekim 2018
  Betül Şengör

  Merhaba Sevgili Tuğçe
  Scarlet S işlemi sonrası aynı gün ve takip eden 3 gün ciltte kendi kendini tamir etme,onarma mekanizması aktiftir yani cilt hassas,üzerine sürülecek her şeyi emmeye hazırdır.Bu nedenle makyaj yaparken fondöten,pudra kullanmanızı önermem ancak işlem görmeyen göz ve dudaklar boyanabilir. Yüzünüzün direk güneş görmesini hiçbir zaman önermem fakat Scarlet S işleminden 1 hafta sonra daha da dikkatli korumanızda fayda var.

 • 08 Ekim 2018
  Ayşe selim

  Yüzümde siyah noktalarım var bunun için Scarlet S uygun bir cihazmı yoksa sıkmalı şekilde bir cilt bakımı mı yaptırmalıyım?

 • 08 Ekim 2018
  Betül Şengör

  Merhaba
  Siyah noktalara açık komedon da denmekte ve gözenek açıklığını içininde artıklarıyla tıkalı olduğunu anlatır.Cilt bakımı,cildin temizlenmesi,gözeneklerinin yağ üretimini azaltmaya yönelik ve sıkılaşmasını sağlamaya yönelik olmalıdır.Benim tavsiyem cilt bakımı kararını bir dermatologun vermesidir.Cilt bakımı 15 ila 45 günde bir istendiği zaman yaptırılabilir.

 • 01 Kasım 2018
  Semra Bal

  42 yaşındayım çillerim için ıpl lazer yapıldı sonrasında çillerin rengi açıldı fakat tamamen kaybolmadı altın iğne tedavisi çiller için faydalı olur mu birde cildim de elastikiyet ve nem kaybı var scarlet altın ipne tedavisi mi önerirsiniz ?
  Sevgiler..

 • 01 Kasım 2018
  Betül Şengör

  Merhaba
  Elastikiyet kaybı,nem kaybı,cildin bir takım eksikleri olduğunu gösteriyor. Scarlet ve aynı seansta yapılarak uyarır,üretmesi için tetikler,de besler.Ancak çiller için her kış IPL desteği de gerekebilir. Cildinizin ihtiyaçlarını belirlemek için ve gerekirse testler isteyip vitaminler önerebilmek için muayene olmanızı öneririm.

 • 25 Şubat 2019
  özlem

  merhaba Betül hanım,
  31 yaşındayım ve t bölgemde gözeneklenme ve yanak bölgemde geçmişten akne izi ve zaman zaman aktif sivilcelenme mevcut.
  dermatoloji doktorum 1 seand fraksiyonel lazer 1 ay sonrasında ise scarlet tedavisi önerdi, geçtiğimiz ay fraksiyonel lazer, 4 gün öncede scarlet yapıldı ancak cildim de herhangibir değişiklik ve iyileşme hissetmiyorum, gözeneklerim biraz hafifledi ancak izlerde ya da aktif sivilcelerde bir değişiklik yok, ve maalesef çıkıp geçen sivilcelerim cildimde kırmızı bir leke bırakarak yok oluyor.
  yanlış bir tedavi uygulaması mı oldu acaba ?

 • 05 Mart 2019
  Betül Şengör

  Merhaba Özlem Hanım
  Akne izlerinin tedavisinde,izlerin çukurluğunun seviyesine kadar inmek sakıncalıdır.Bu nedenle fraksiyonel lazer ile akne izini hafifletmek hedeflenir. Scarlet S altın iğne ile ise, sebum yani cildin yağ üretimi kontrol altına alınabilir.Altın iğnenin gözenek sıkılaştırıcı etkisi vardır. ScarletS altın iğne kontrollü olarak travma yaratır,bu travmayı iyileştirmek için fibroblast isimli çalışır ve kollajen lif üretir.Ancak bu etki yani kollajen liflerin üretimi 9. haftada başlar.Etkinin görülmesi için beklemekte fayda vardır.

 • 18 Mayıs 2019
  Betül yılmaz

  Merhaba betul hanım bir hafta önce ilk seansimi yaptırdım. İlk gün yüzüm çok kizardi sonraki gün pul pul döküldü. Üçüncü gün kabuk olup soyulmaya başladı yanağında hala kırmızılık var bu arada madecassol kullandım üçüncü günden itibaren dördüncü günden itibaren de uygulamayı yapan Dr krem verdi kendi hazırlamış. Bugün 9. Günüm normal mi bu durum sizce. Neden böyle olmuş olabilir bu arada yüzümde sikilasma ya da gözenekleri küçülme olmadı hiç bir değişim yok. Beni endişelendiren yüzümdeki bu kizariklik iz olarak kalır mı cevap verirseniz çok sevinirim

 • 30 Mayıs 2019
  Betül Şengör

  Merhaba Betül Hanım
  Dermatolojik muayenenizi yapmadan bir şey söylemek doğru olmaz. Cildinizi görüp doğru bir tedavi planı yapmak ve size yardımcı olmak isterim.
  sevgiler

 • 19 Temmuz 2019
  Nurseli İnce

  Merhaba Betül Hanım,
  Skarlet S ile kollojen birlikte uygulanabilir mi?,yoksa Scarlet S ile kollojen ikilisi mi daha etkili bir sonuç verir.Teşekkür ederim.

 • 02 Ağustos 2019
  Betül Şengör

  Merhaba Nurseli Hanım
  Scarlet S ile beraber,cildin onarımı ve kollajen üretimini tetiklemek için doğru bir ikilidir. Scarlet S sonrası 1. veya 2. ayda kolajen yani gençlik serumu yapılabilir. Gençlik serumu hem hyaluronik asit hem de amino asitlerden zengin bir uygulamadır.

 • 03 Eylül 2019
  Elif karataş

  İyi günler
  3 aylık bebeğim var emzirirken altın iğne yapılmasında sakınca yoktur bu işlem yüzünüzle alakalı denildi ve yaptırdım ama birçok yerde yapılmaz diyor emzirmede etkisi nedir ve yapılmasındaki sakınca nedir

Görüşlerinizi bildiriniz.

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan estetik cerrahi operasyonlara ait bilgi, görüntü ve yorumlar bilgilendirme amaçlıdır. Tanı, tedavi ve takip yöntemlerindeki kesin karar hekim tarafından verilecektir. Sitemizde yer alan operasyonların tümü Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanları tarafından hastanede gerçekleştirilmektedir. Burdaki sonuçlar kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Copyright ­© 2018